GTA V Ne Zaman Çıkacak?

Hala bilmiyoruz. Ama bir takım ipuçları da yok değil.

Söylentilerle dolu uzun bekleyiş geçtiğimiz Kasım ayında sona ermiş ve Rockstar, merakla beklenen GTA V’i resmi olarak duyurmuştu. O tarihten sonra ise “acaba ne zaman duyurulacak?” sorusu, yerini “acaba ne zaman çıkacak?”, “2012 sonuna yetişir mi?”, PC’ye hemen gelir mi?” tadında yeni soru işaretlerine bırakmıştı. Rockstar’dan hala net bir açıklama gelmediği için bu soruları şimdilik yanıtlayamıyoruz. Ancak ortaya bir takım ipuçları da çıkmıyor değil.

Rockstar oyunlarının dağıtımcısı Take-Two’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı son finansal raporların ardından konuşan patron Strauss Zelnick, 2011’in son çeyreğindeki düşüşe rağmen 2013 mali yılının tarihlerindeki en başarılı dönemlerden biri olacağının altını çizmiş. Bu da 1 Nisan 2012 ile 31 Mart 2013 arasındaki döneme tekabül ediyor.

Peki Grand Theft Auto V, bu dönem içerisinde raflara çıkabilir mi? Açıkçası kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak bu şu an çok büyük bir olasılık gibi görünüyor.

Take-Two’nun 2013 mali yılında çıkaracağı oyunlar arasında BioShock: Infinite, Max Payne 3, XCOM, XCOM: Enemy Unknown, Borderlands 2 ve Spec Ops: The Line bulunuyor. Bu kadroya bir de GTA V eklenirse yaşanacak patlamayı düşünün.

Bu arada GTATürk topluluğunun düzenlediği “Türkçe GTA V İstiyoruz” imza kampanyasına hala katılmadıysanız vakit kaybetmeden buraya tıklayın derim. Toplanan imzalar 5 bin barajını devirmiş durumda. Ama siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu pek yeterli değil.

Bir cevap yazın