GTA 4 Episodes From Liberty City’den Yeni Detaylar

PC ve PlayStation 3 sahiplerinin, neredeyse bir yıldır Xbox 360’a özel olan GTA IV: Episodes From Liberty City paketine kavuşmasına bir haftadan az kaldı. Episodes From Liberty City, geçtiğimiz yılın en iyi DLC’si  The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony’nin tek bir disk içinde birleşmiş hali ve çalışmak için de GTA IV’e ihtiyaç duymuyor. Ayrıca bu paketle birlikte oyuna üç adet yeni radyo istasyonunun daha eklendiğini belirtelim. Bu da daha fazla müzik ve daha fazla eğlence demek elbette.

Peki bu paket madem bu kadar güzeldi, neden PC ve PlayStation 3 kullanıcılarıyla bu kadar geç buluşuyor? Yanıtını zaten az çok tahmin ettiğimiz bu soruya, bir de Rockstar oyunlarının yayıncısı Take-Two’nun CEO’su Ben Feder’in gözünden bakalım.

“Genel olarak yayınladığımız bütün içeriklerin olabildiğince geniş bir kitleyle buluşmasını istiyoruz. Ayrıca her üç platform üreticisiyle de farklı zamanlarda özel içerik yayınlamak adına anlaşmalar yaptık. Platforma özel oyunların anlam taşıdığı durumlar olabiliyor.  Mesela platform sahibi, içerikten etkilenip yatırım riskini paylaşmak ve oyunun başarılı çıkış yakalamasını sağlamak için çaba sarfetmek isteyebiliyor, GTA IV içeriğinin bir süreliğine Xbox 360’a özel olması gibi. Bir diğer durumsa; oyunun platformla olan uyumu, Wii ve DS için çıkardığımız Carnival Games gibi.”

Aslına bakarsanız, Ben Feder’in sözleri zaten bildiğimiz şeylerden ibaret. Microsoft’un GTA IV içerikleriyle ilgili Take-Two ile yakın ilişki kurduğunu sağır sultan bile duymuştu. Yine de geç de olsa bu güzel içerik, PC ve PS3 sahipleriyle de buluşuyor ve kalan bir haftayı Rockstar Social Club’tan yayınlanacak yeni videoları takip ederek veya oyunun yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerine bakarak geçirebiliriz.

Episodes From Liberty City’nin PC versiyonu, GTA IV’ten alıştığımız video editörüyle birlikte gelecek elbette. Hemen aşağıda bu editör kullanılarak hazırlanmış çok özel iki video sizleri bekliyor.

Bu gelişmeden bizleri haberdar eden okuyucumuz Joker64’e de teşekkür edelim. Gözünüze takılan ilginç haberler olursa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

http://www.youtube.com/watch?v=73Ov4Bqt0KI

31 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Aslında her iki DLC de kendi başlarına oyun olabilecek kadar geniş içeriğe sahip. Belki GTA IV kadar değil, ama piyasdaki çoğu oyundan daha doyurucu olduğu kesin. Zaten Take-Two benzer bir paketi de X360 için yayınlanmıştı. Ayrıca bu içerikler, Windows Live ve PSN üzerinde ayrı ayrı da satışa sunulacaktır diye düşünüyorum.

 2. Abdullah Akın

  Gta serisi sağlam adımlarla yoluna devam ediyor.Adamlar artık Gta türevi serileriyle yola devam edip 1-2 yıl sonra da yeni Gta’yı çıkarırlar.İlk Gta’yı hatırlıyorum da nerden nereye.

 3. Uğur Yurtsever

  Metin 2 dedin akan sular durdu. Bana özelden ulaşabilirsin…

  Tabi ki şaka…

  Oyunla birlikte GFWL’nin de kuruluyor olması lazım. Bir hotmail, windowslive veya msn hesabın varsa kolayca kaydoluyorsun. Oyunla birlikte gelen seri numarasıyla da oyununu aktive ediyorsun. Tabi bu işlemlerin hangi aşamasında takıldığını söylersen daha kolay yardımcı olabilirz.

 4. Rastamans

  gerçeğe uygun araç kontrolleri süper oyun olmuş çok gerçekci oyunu kaydetmek için create new player yapın çıkan sayfada yan çubuğu aşağıya indirin altda mavi çubuk linki var create player yazan oraya tıklayın çıkan sayfada bir nick yazıp ok yapın artık oyunu kaydedebileceksiniz.

 5. Ziyaretçi

  eflc de oyunu kaydetmek için sing in diyor. sonrada benden code istiyor. code yazmaya gerek kalmadan nasıl oyunu save edebilirim acaba? geçen sene gta 4 ü bitirmiştim. onda böyle bi sorumla karşılaşmamıştım…

 6. Ziyaretçi

  pc me orjinal almayı düşünüyorum ama iki sorum olacak.

  1-ya bu gta eflc (C:) yerel diskine mi (D:) yerel diskine yüklenmeli?D’ye yüklersem çalışmaz mı?

  2-bu oyunun çalışması için illa gta 4’ün yüklü olamsı mı gerekiyor?bende yüklü ama razor cracli korsan versiyon gta 4 yüklü.bu eflc yüklenemez mi? 

  • Uğur Yurtsever

   Lost and Damned’de polis olamıyoruz.

   Ballad of Gay Tony’de ise bir polis arabası çalarak Most Wanted adında bir oyun modunu oynayabiliyoruz. Bu modda polis aracındaki bilgisayara giriş yaparak yakalamak istediğimiz kaçağı seçiyoruz. Daha sonra kaçağı haritadan takip ederek yakalamaya çalışıyoruz. 🙂

   Bununla birlikte resmi olmayan bir takım GTA polis modları da mevcut. İnternette biraz arama yaparsanız bulabilirsiniz. Bu modları hiç denemediğim için yardımcı olamayacağım.

 7. yusuf

  ya hani gta the complete edition da 3 oyun biren gelyo lost and damned gta4 balladof gay tony 3unun altındada play yazıyo istediğim girip oynuyoum arkadaşımda gödüm ama bende eflc var ortaya gta4ude nasıl ekleyebilirim
  bakın diyorum arkadasım the complete editio almış bende oyle ypabilirmiyim

Bir cevap yazın