Green Samba Elektrikli Jet Skiden Tam 65 mil/s

Her şey yolunda giderse, 3 saat pil ömürlü, tümüyle sessiz bir jet ski bu yıl içinde bizimle olacak.

Ohio’lu “tasarım ve bileşik malzemeler” firması Silveira Group’un iddiasına göre elektrik gücü doğru şekilde kullanılırsa geleneksel içten yanmalı motorlara göre birçok avantaj sunuyor.

Green Samba Elektrikli Jet Ski - 5

Green Samba Elektrikli Jet Ski

Green Samba Elektrikli Jet Ski - 3

Green Samba Elektrikli Jet Ski

Firma şu anda 65 mil/s hıza ve üstün manevra yeteneğine sahip elektrikli Green Samba (Yeşil Samba) modelinin ince ayarlarını gözden geçirmekle meşgul. Bu taşıt dünyanın ilk “gündelik kullanılabilir” elektrikli jet skisi olmaya aday. Green Samba tümüyle sessiz, sıfır emisyonlu iki adet elektrikli su jeti ile yol alıyor.

Green Samba’yı tasarlarken Silveira ham güç yerine, taşıtın güç/ağırlık oranını iyileştirmeye odaklanmış. Sonuç olarak yalnızca 65 beygir güce sahip bir elektrikli makinayla 256 beygirlik içten yanmalı motorlu jet skilerin güç/ağırlık oranı yakalanmış, hatta geçilmiş. Dahası pil ömrü de 3 saate kadar çıkarılabilmiş ki bu bilindik yakıtla çalışan kuzenlerinin bir depoyla gidebildiğinden bile uzun.

Green Samba Elektrikli Jet Ski - 4

Green Samba Elektrikli Jet Ski - Üretilecek olası tasarım

Green Samba Elektrikli Jet Ski - 1

Green Samba Elektrikli Jet Ski - Su jeti

Green Samba Elektrikli Jet Ski - 2

Green Samba Elektrikli Jet Ski - Su jeti ayrıntı

Peki bu nasıl mümkün olmuş? Daha hafif bir tasarıma izin veren karbon bileşik malzemelerin kullanılmasının yanında, Silveria güç aktarımı üzerine de oldukça kafa yormuş. Ar-Ge bölümlerinin yaptığı hidromekanik araştırmalarda çift su jeti kullanarak güç aktarma ve manevra verimin oldukça arttığı görüldüğünden, taşıtta bu sistemin kullanılmasına karar verilmiş.

Silveria’nın ürüne ilişkin temel testleri bitirdiği ve ince ayar sonuçları ışığında bir sonraki prototipin yapımına geçtiği biliniyor. Seri üretimden önceki son geliştirme çalışmalarının önümüzdeki Ağustos ayı sonunda bitmesi bekleniyor. Bu bilgiler ışığında yeni modele ilişkin dağıtım ve fiyat bilgisinin 2010 yılı sonuna doğru elimizde olacağını umuyoruz. 2011 yazı çok daha heyecanlı olacağa benziyor.

Green Samba – Gündelik Kullanılabilir İlk Elektrikli Jet Ski

Bir cevap yazın