Grand Theft Auto 4: The Lost And Damned

En sonunda paranızın hakkını sonuna kadar veren bir indirilebilir içerik.

En sonunda paranızın hakkını sonuna kadar veren bir indirilebilir içerik.

Xbox 360’nızı aldığınızdan beri hani şu Xbox 1 oyunları ya da oyunlar için indirilebilir içerik almanıza yarayan Microsoft puanlarıyla pek bir işiniz olmadı değil mi? Gerçi haksız sayılmazsınız, yapımcıların “indirilebilir içerik” (DLC; downloadable content) adı altında sattıkları şeyler şu güne kadar o kadar gereksizdi ki… Neler görmedik ki? Oblivion için “at zırhı”, Force Unleashed için “kostümler”… Bunlar için tonla para istediler, iyi de at zırhı veya kostümler para vermeye değecek şeyler mi? İşte bugüne kadar bunlara kızdık ve bu yüzden Microsoft puanlarıyla bugüne kadar işimiz olmadı… Ta ki Rockstar Lost and Damned ile gelip “indirilebilir içerik” kavramını kökünden değiştirene kadar.

Emin Olun, Bu Sefer Paranıza Değecek

Lost and Damned indirilebilir içerik standartlarını tamamen değiştiriyor. Daha önce indirilebilir içerik yoluyla yeni bölümler ekleyen paketler görmüştük ama bu bambaşka birşey. Lost and Damned, GTA 4’e tam 10-15 saatlik yeni içerik ekliyor. Üstelik bunu Niko’yla yolları belli noktalarda kesişen yeni bir karakter ekleyerek yapıyor. Hazıra kaçıp herkesin sevdiği Niko’yu kullanmak varken risk alarak kendine has sorunları, dertleri, sevinçleri ve üzüntüleri olan tamamen yeni bir karakteri konu aldıkları için Rockstar’ı kutluyorum. Çok iyi bir seçim yapmışlar.

Klebitz tamamen yeni bir karakter.

Klebitz tamamen yeni bir karakter.

Johnny Klebitz ile tanışın. Johnny Klebitz “The Lost” adlı motor çetesinin üyesi ve aynı zamanda lideri. Ta ki çetenin gerçek lideri Billy hapisten çıkıp çeteyi geri almaya kalkana kadar… Doğal olarak yıllar sonra çeteye geri dönen Billy ile geçici lider Johhny arasında bir ideoloji kavgası çıkıyor. Oyunun yarısı bu ideoloji kavgası etrafında dönerken, geri kalan yarısı Johnny ile uyuşturucu bağımlısı, uyuşturucu parası için onla bunla düşüp kalkan sevgilisi Ashley ve çetenin ağır elemanı, Klebitz’in kankası (ve oyundaki en sempatik karakter) Jimmy etrafında dönüyor. İlk başta Billy için belli başlı görevler yaparken daha sonra Jimmy ile etrafta koşuşturmaya başlıyoruz. Oyunun ileri kısımlarında oldukça tanıdık karakterlerle iş yapacağınızı şimdiden belirteyim.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    bende var liberty city stroies var 2kisi için the ballad gay of tony bide lost dammed dammedi bitirdimde tonyde bir yerde kaldım acmadı simdi assasins creed2 oynucam interetniz oynumıo

Bir cevap yazın