Gran Turismo 5’de Porsche Olmayacak

Geçtiğimiz haftalarda Gran Turismo 5 hakkında oldukça çarpıcı detayları sizlerle paylaşmış, dün ise oyunun Japonya çıkış tarihinin üç ay ertelendiğini duyurmuştuk.

Bugün ise ünlü serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, Gran Turismo’da bizlerle buluşacak 950 lisanslı aracın içerisinde bir takım lisans sorunları yüzünden Porshce markasını göremeyeceğimizi doğruladı. Ancak Yamauchi-san’ın iyi haberleri de yok değil.

“GT5, GT5 Prologue ve GT PSP’den tamamen farklı bir oyun olacak. Bu tamamen yeni bir şey. İçine ruhumuzu koyduğumuz bir oyun oldu.”

Bu yüreklere su serpen sözlerle beraber bay Yamauchi, hibrit ve elektrikle çalışan araç türlerini de oyunda görebileceğimizi, oyun içinde kendi yarış liglerimizi düzenleyebileceğimizi ve araç kulüpleri kurabileceğimizi de eklemeyi ihmal etmemiş. Şu an bir söylenti olarak kulislerde dolaşan “pist editörü” hakkında ise henüz kesin bir açıklama gelmiş değil. Yani hala bir söylenti. Oyunun çıkmasına hala birkaç ay olduğuna göre yeni bilgiler için bizde kalmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın