GPS odaklı Cep Telefonu: Nokia 2710 Navigation Edition

GPS yavaş yavaş cep telefonlarının olmazsa olmaz özelliklerinden birisi haline geliyor. Bunun nedeni insanların her daim yer ve yön bulmaya ihtiyaçlarının olması. Eskiden bunu sadece pusula ile yapardık ancak devir değişti. GPS desteğini en az kamera kadar önemli gören kişiler olabilir. Ne var ki GPS özelliği genellikle bir yığın özelliği olan pahalı cep telefonlarında bulunuyor. Nokia bu eksikliğin farkına varmış olmalı ki uygun fiyatlı (160-170 Dolar) Nokia 2710 Navigation Edition’ı duyurdu.

Nokia 2710 Navigation Edition

Nokia 2710 sahip olduğu GPS modulü sayesinde internete bağlanmaya ihtiyaç duymuyor. 2 GB microSD hafıza kartı üzerinde Nokia Maps uygulamasını çalıştırmakta. Bu telefonun standart bir GPS aygıtından pek bir eksiği yok: Adım-adım yol gösterme, sesli yol tarifi ve digital pusulayla düz hat navigasyonu özellikleri var.

Bunun dışında başka özelliği yok demedik: 2 Megapiksel kamera, 2.2″ ekran, FM radyo, 3.5 mm kulaklık girişi ve 18 gün bekleme süresi. Bununla beraber GPS ile yol bulma esnasında pilinin ne kadar dayandığı açıklanmadı.

Bir cevap yazın