Google’un Yeni Arama Sayfasını Beğenmediniz mi? Eskisine Dönmek İçin Beş Yol

Bir gün böyle bir haber yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama hayatta herşeyin mümkün olduğunu bir kez daha görüyorum. Aslında dramatize ettiğim kadar önemli bir gelişme olmadı, sadece bir gün Google’un belkide bu kadar çok sevilmesinde başrol oynayan sayfa tasarımını eleştireceğim aklıma gelmezdi.

Fark ettiyseniz (ki nasıl farketmeyeceksiniz hergün ziyaret ediyorsunuz) Google, bir kaç gün önce arama sayfasının tasarımını değiştirdi. Bugüne kadar sayfa tasarımında sadece basitliği hedef almış Google, şimdi sol tarafa bir araç çubuğu ekledi. Kullanışlı mı tartışılır ama benim gibi bu yeni tasarımı garipseyenlerdeseniz, işte size eski tasarıma dönmek için beş ipucu.

Google Chrome OS Ekran Görüntüsü

Eski güzel günler...

  1. Ana sayfanızı şu linkle yönlendirin. Merak etmeyin yine Google sunucularından bir link. Reklam ve benzeri üçüncü parti yazılımlar yok.
  2. Firefox için şu scripti indirin ve tekrar eski Google ana sayfa tasarımı karşınızda.
  3. Bir script daha; Chrome, Firefox ve Opera destekli. İndirmek için tıklayın.
  4. Eğer Chrome kullanıyorsanız bu eklentiyi indirin, Firefox içinse bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
  5. Bu yöntemlerden hiç birini beğenmediniz mi?  “Eski Google ana sayfamı geri istiyorum” diye Facebook’ta bir grup açın ve bekleyin… Microsoft para dağıtmaya başladığı zaman sizde eski Google sayfanıza kavuşacaksınız 🙂

Bir cevap yazın