Google’un Resim Arama Motoru Yenilendi

Daha modern, daha şık ve daha kullanışlı…

Google, resmi blog sayfasında resim arama motoru Google Images‘i yenilediğini; çok daha modern, şık ve kullanışlı hale getirdiklerini duyurdu.

Google Images’e getirilen yeni özellikler şöyle:

Tek bir sayfada daha çok resim: Artık tek bir sayfada 1000 adet resim görebileceksiniz. Resimler arasında geçiş içinse farenizin kaydırma tekerliği (scroll) yeterli. Görüntülerin geçişi sırasında bilgisayarınız herhangi bir performans kaybı yaşamıyor.

Daha modern tasarım: Google Images, daha yüksek çözünürlüklü ekranlar için yeniden tasarlandı.

Daha büyük resimler: Yenilenen Google Images, size resimlerin daha büyük boyutlu önizleme örneklerini gösteriyor.

Ayrıca resimlerin üzerine tıkladığınızda resimlerin isimleri ve hangi internet sitesinden alındıklarını görebiliyorsunuz.

Google Images

Google Images'in yeni tasarımından bir örnek

Benzer resimler: Resimlerin üzerine tıkladığınızda gözüken “benzer resimler” linkine tıklayarak Google’un sizler için daha da özelleştirdiği sonuçları görebilirsniiz.

Klavye tuşları için optimize: Resim sayfaları arasında daha kolay geçiş yapabilmeniz için Google, klavye tuşlarını arama motoruna optimize etmeyi unutmamış. “Page Up” ve “Page Down” tuşları ile sayfalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Ne diyelim Google, gün geçtikçe kendini geliştiriyor bizde sizlere haber yapıyoruz.

Bu arada merak ediyorsanız Google, tam 10 milyar resimi indexlemiş durumda. Doğru kelimeleri girdikten sonra istediğiniz her resmi bulmak mümkün Google Images ile…

1 Yorum

Bir cevap yazın