Google’ın Sosyal Ağ Dalgası Wave’i Test Edin

Google, şu an test aşamasındaki Google Wave sosyal ağ hizmetini davetiyelerle tabana yaymaya başladı. İlk davetiyeleri sadece geliştiricelere haziran ayında gönderen internet devi 100,000 davetiye daha göndereceğini açıkladı. Davetiye gönderilecekler arasında Google Apps müşterileri ve Google’a geribildirim yapmayı teklif eden kullanıcılar da bulunuyor.

Geçen mayıs ayında duyurulan Google Wave diğer sosyal ağ hizmetlerinden oldukça farklı: Internet tarayıcısı, sohbet, bilgi, fotoğraf paylaşımı ve e-posta hizmeti bir yazılım çatısı altında sunuluyor.

Wave geliştiricilerinden Lars Rasmussen: “Bir dalga yaratıyorsunuz ve arkadaşlarınızı ona ekliyorsunuz. Dalganızdaki herkes zengince biçimlendirilmiş metinleri, fotoğrafları, zımbırtıları (gadget) ve hatta diğer sitelerden gelen bildirimleri (feed) de kullanabilecek.” diye konuştu.

Rasmussen, dün göndermiş olduğu mesajda Wave’in hala tam hazır olmadığını ve bazı eksiklerinin bulunduğunu söyledi. Ancak bunları en yakın zamanda gidereceklermiş. Şu anda dalganıza eklediğiniz bir kişiyi silemiyorsunuz, kullanıcı grupları oluşturamıyor ve dalga üzerindeki kullanıcıların izinlerini ayarlayamıyorsunuz.

Bir cevap yazın