Google’dan Müzik Servisi Geliyor

Geçtiğimiz ki Google I/O etkinliğinde Google iTunes’a rakip olarak geliştirdiği müzik hizmetiyle ilgili ilk bilgileri paylaşmış ama tatmin edici bilgiler vermemişti. Hatta aradan geçen bir yıl içinde elle tutulur bir hizmeti de devreye alamadı. Söylentilere bakılırsa Google bir türlü müzik firmalarıyla anlaşma sağlayamıyor ve kimse Google Music’in geleceğinin ne olacağını bilemiyordu.

Google Music Logo

Bu arada rekabeti daha da kızıştıran Amazon’un kendi bulut tabanlı müzik hizmetinin firmalarla herhangi bir anlaşma yapmadan devreye girmesi Google’ın elini çabuk tutmasını sağladı. Google Music’in bugün duyurulacağı ve ayrıntıların çok kısa bir süre içerisinde internete verileceği söyleniyor.

Ancak Google’ın yaklaşımı Amazon’un müzik satma hizmetinden biraz farklı olacak. Google kendi müziğinizi yüklemenize ve bunları istediğiniz aygıtlardan doğrudan çalmanıza imkân verecek. Her bir kullanıcıya ayrılan kapasiteninse yaklaşım 20.000 şarkı olduğu söyleniyor.

Google Music, herkesin kullanımına sunulmadan önce ilk olarak davetiye ile katılabileceğiniz beta aşamasından geçecek. Fiyatlandırma konusunda henüz bir ayrıntı yok ancak Google hizmetlerinin ücretsiz sürümü bulunmayanı yok denecek kadar az. Ayrıntılar belirginleştikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

1 Yorum

Bir cevap yazın