Google Wave’e Önemli Özellikler Eklendi

Google Wave ilk duyurulduğunda kullanıcılar herhangi bir sınırlandırma olmamasından şikayetçiydi. Wave’de şu ana kadar herkes izinsizce istediğini yapabiliyordu. Hani o sohbet odalarında herkesin mesajları birbirine karışır ya, aynı ona benzer karman çorman bir mesaj bölümü mevcuttu. Sonunda Google kullanıcıların feryatlarını duydu da “izin” (permissions) özellikleri ekledi: Read-Only Participants ve Restore from Playback

  • Read-Only Participants: Bu özellik ileti dizisini başlatan kişinin kimlerin buraya tam erişip kimlerin yalnızca okuyabileceğini belirlemesini sağlıyor. Bu izinler gruplara da atanabiliyor.
Google Wave: Read Only

Google Wave: Read Only

  • Restore from Playback: Eğer bir Wave kullanıcısının bir ileti dizisine tam erişim (full Access) yetkisi varsa onun bir çubuk yardımıyla geçmişe dönebilmesini sağlıyor. Bu yaklaşım sayesinde iletilerin silinmesi gibi bir risk söz konusu olmuyor.
Google Wave: Restore

Google Wave: Restore

Ayrıca Google Reply-Only eklentisi üzerinde de çalıştığını söylüyor. Bu eklenti kullanıcının belirli bir kişiye cevaben ileti göndermesini mümkün kılıyor fakat sadece bununla yetinmek zorunda kalıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın