Google Rüzgar Türbini Teknolojisine Yatırım Yapıyor

İşte çevre konusunda hassas okuyucularımızı sevindirecek bir haber: Google, blog sayfasında rüzgar trübini teknolosinde kayda değer yeni gelişmeler olduğunu ve bu teknolojiye yatırım yapan nexteraenergyresources ile birlikte bu alanda araştırmalar yapacaklarını duyurmuş.

Google, iki adet rüzgar tarlası için 38.8 milyon Dolarlık bir kaynak ayırmış ve rüzgar tarlasının 169.5 megawatts elektrik üretmesini planladıklarını açıklamış. Google, bu sayede 55.000 evin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretmeyi hedeflediklerini söylüyor.

Google Rüzgar

Google’un blog sayfasından:

Bu teknolojiye araştırma yaptığımız için çok heyecanlıyız çünkü bu sistem, en son rüzgar trübini teknolojilerini kullanıyor ve çok daha ucuza elektrik üretimini mümkün kılıyor. Yeni kanat teknolojisi, önceki sistemlerde kullanılan kanatlara göre %15 daha büyük kanatlar kullanıyor ve her bir kanat, rüzgardan en iyi verim alabilecek şekilde eğimini ayarlayabiliyor. Ayrıca, yeni kontrol sistemi rüzgar trübinin yedi gün 24 saat en verimli şekilde kullanılması için sürekli izleniyor.

Bir cevap yazın