Google Plus Kayıtları Artık Herkese Açık

Yaklaşık 3 ay boyunca sadece davetiye ile üye alan Google+’a kayıtlar artık herkese açık.

g+ logoGoogle’ın resmi blogundan yayınlanan habere göre servisin yayınlamasından bu yana yapılan 99 iyileştirmenin ardından sistem herkese açık hale gelmeye hazır. Vic Gundotra, Google+ kayıtlarının herkese açılması haberini “Deneme sürümünde beta’ya geçmeye artık hazırız ve 100. yeniliğimizi tanıtıyoruz: herkese açık kayıtlar.” diyerek duyurdu.

Bu haberin yanı sıra Google+, Android 2.3 ve daha üstü işletim sistemleri için Videolu sohbet desteğini de duyurdu. Buna ek olarak Google+’ın arama özelliğinde de iyileştirmeler yapılmış. Artık arama sonuçları arasında Google+ üzerindeki içeriklerin yanı sıra genel internet üzerinden de ilşkili sonuçlar görüntülenecek. Gundotra; “Google+’ın arama kutusuna bulmak istediğiniz şeyi yazın, biz size alakalı  kişi ve yayınların yanı sıra internet üzerindeki popüler içerikleri de gösterelim” diyerek yeni özelliği tanıtıyor.

Google+ davetiyeleri, servisin ilk yayınlandığı Temmuz ayında oldukça rağbet gördü ve Google+, yayınlandıktan bir ay gibi kısa bir sürede 20 milyon kullanıcı toplamayı başardı. Fakat son zamanlarda bu popülerlik biraz azalmış gibi görünüyor. Google’ın son yeniliği Google+’ın eski büyüme ivmesini geri getirebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Google+’a neden üye olmalıyım sorusunu soranlardansanız eğer, bu yazımız ilginizi çekebilir. Eğer servise daha önce üye olduysanız, fakat Google+’ı kullanmakta acemilik çekiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın