Google Neyi Sevdiğinizi Soruyor

Google bu aralar sıkı çalışıyor, arama devi sessiz sedasız “What do you love?” (Neyi seviyorsunuz?) hizmetini wdyl.com adresinden kullanıma sundu. Siteye girdiğinizde tek yapmanız gereken sevdiğiniz şeyi yazmanız. Mavi kalp ikonlu düğmeye bastığınızda her bir Google hizmetinden toplanan sonuçlar küçük kutucuklar halinde ekrana gelmeye başlıyor.

Google - What do you love?

Google - What do you love?

Aranan kelime ne kadar geniş anlamlıysa o kadar iyi sonuçlar alıyorsunuz. Farklı arama kelimeleri yazdığınızda bazı kutularda değişiklikler olmasa da (Takvim, Chrome ya da Gmail gibi) diğer kutucuklarda oldukça ilginç içerikleri görmek mümkün oluyor. Her bir kutucuğun altında bulunan düğmeyle o hizmete doğrudan gidebiliyorsunuz.

Google bu site ile ne yapmak istediği pek anlaşılmıyor. Ancak Google’ın bir sonraki büyük pazarlama hareketinin bir parçası olabileceğini düşünüyoruz. Pek işe yarar bir ürün değil akla gelmeyecek muhteşem bir fikir de değil. Daha çok biraz bakınıp sonra da unutulacak bir site gibi duruyor. Ancak hizmeti kullandığınızda Google’ın ne kadar çok ürünü olduğunu fark ediyorsunuz. Google’ın bundan sonraki reklamlarından “Neyi seversiniz?” (What do you Love?) sorusunu kullandığını görebiliriz.

Bir cevap yazın