Google+ Kullanmak İçin 10 Sebep

Henüz Google+’a katılmadıysanız bile, büyük ihtimalle önümüzdeki yıl içinde büyük ihtimalle yeni servisi kullanmaya başlayacaksınız. Neden mi? İşte sebepler…

g+ logo

Google, sosyal ağ dünyasına adım atma adına yıllar süren bocalama dönemi sonrası (Orkut, Wave ve Buzz servislerini hatırlayın.) Google+’ı geliştirdi.

Peki, şu an için neden bu servisi kullanmalıyız? Tüm arkadaşlar zaten Facebook üzerinde, takip edilmek istenen insanlar/ünlüler de Twitter üzerinde takip edilmekte. İş dünyasındaki tüm geçmişimle de LinkedIn üzerinde bağlantımı kurdum. Başka bir sosyal ağı neden kullanma ihtiyacı duyayım ki?

Esas soru işte tam da burada başlıyor aslında. Neden kullanmalıyım? Bu yazımızda da Google+’ın diğer sosyal ağlardan farklı olarak masaya koyduğu şeyleri ve insanların neden bir süre sonra Google+’ta toplanmaya başlayacağını inceleyeceğiz.

6 Yorum

  1. www.MuharremKaraduman.com

    Güzel bir makale olmuş, teşekkürler. Belirtilen noktalar genel itibariyle doğru. Google bu üçüncü denemesinde de popüler bir sosyal ağ kurmayı başaramazsa ileride çok şey kaybedeceğinin farkında. Çünkü yakın gelecek Web 3.0 demek ve bu yeni web dünyası semantik mantığa (anlambağı mantığına) dayanıyor. Bu konuda da şu an en fazla veri Facebook’un elinde bulunuyor. Yani kısaca Google bugününü değil yarınını kurtarmaya çalışıyor.

  2. www.MuharremKaraduman.com

    Güzel bir makale olmuş, teşekkürler. Belirtilen noktalar genel itibariyle doğru.

    Google bu üçüncü denemesinde de popüler bir sosyal ağ kurmayı başaramazsa ileride çok şey kaybedeceğinin farkında. Çünkü yakın gelecek Web 3.0 demek ve bu yeni web dünyası semantik mantığa (anlambağı mantığına) dayanıyor.

    Bu konuda da şu an en fazla veri Facebook’un elinde bulunuyor. Yani kısaca Google bugününü değil yarınını kurtarmaya çalışıyor…

Bir cevap yazın