Google Kendi Müzik İndirme Servisini Hazırlıyor

Google’dan yeni bir servis.

Reuters’ın raporuna göre; Google, Android tabanlı cep telefonları için kendi müzik servisini açmak istiyor. Rapora göre, Google ile müzik şirketleri arasındaki görüşmeler devam ediyor ve herşey yolunda giderse Google’un müzik servisini yılbaşına yakın bir zamanda görebiliriz.

Google’un hali hazırda Android tabanlı cep telefonları için de Amazon ortaklığı ile sunduğu bir müzik servisi var ama Google, çok daha büyük bir müzik servisi ile Apple’ın iTunes müzik servisine rakip olmak istiyor. Ayrıca Google’un yeni hazırladığı müzik servisinin bulut sunucu tabanlı olacağını ve kullanıcıların müzikleri cep telefonuna indirmeye gerek duymadan dinleyebileceği söyleniyor.

Google Müzik

Mashable.com’a konuşan bir müzik firması da Google’un kendileri ile görüştüğü ve kendilerine gelen tekliften memnun olduklarını söylemiş.

Bildiğiniz gibi, bu servis Google’un müzik ile ilgili sunduğu ilk servis değil. Google, daha önce de müzik arama motoru geliştirmişti.

Google’un şimdiye kadar el attığı tüm sektörlerde başarılı olduğuna şahit olmuştuk. Google’un müzik sektöründe de başarılı olmaması için hiçbir sebep yok sanırım.

3 Yorum

  1. Ozalp

    İndirmeye izin vermeden dinletiyorsa telif maliyetini son kullanıcı yerine reklam verenlerden karşılamayı planlıyor olabilirler. Google’ın şimdiye kadarki yaklaşımlarına bakarak en yüksek ihtimalli senaryonun bu olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın