Google İle Samsung Galaxy Nexus’u Ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich’i Tanıttı

Bugün Hong Kong’ta düzenlenen etkinlikten haberler!

Galaxy Nexus

Samsung ve Google, heyecanla beklenen etkinliğini bugün itibariyle düzenledi. Tüm dünyada gözlerin çevrildiği etkinlikte Samsung, Google’ın Nexus telefon ailesinin son üyesi Galaxy Nexus’u tanıtırken, Google da Androd işletim sisteminin en son sürümü olan Ice Cream Sandwich’i tanıttı. Peki Galaxy Nexus ile Ice Cream Sandwich bize neler sunuyor?

Galaxy Nexus

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemli Galaxy Nexus’un (Google, başarılı Galaxy markasının ismini kullanmayı tercih etmiş anlaşılan) en dikkat çekici özelliği 4.65 inç boyutunda ve 1280×720 çözünürlüğündeki HD Super AMOLED ekranı. 1.2 GHz çift çekirdekli işlemciden gücünü alan telefon, 1080p video kaydı yapabilen LED flaşlı 5 Megapiksel çözünürlüğünde bir arka kameraya ve 1.3 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip. 1 GB RAM’a, 1750 mAh kapasitesinde bir pile ve 16/32 GB dahili belleğe sahip olan cihaz USB 2.0, WiFi 802.11a/b/g/n desteğiyle birlikte geliyor. Bunlara ek olarak Galaxy Nexus’ta NFC çipi, ivme ölçer, pusula, ciroskop, mesafe sensörü ve hatta barometre bile mevcut.  

Galaxy Nexus

Etkinliğin diğer başrol oyuncusu ise tabi ki Android 4.0 Ice Cream Sandwich.Yeni işletim sisteminde yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş çoklu görev ve bildirim sistemi, doğal NFC desteği öne çıkıyor. Ice Cream Sandwich’in etkileyici özellikleri arasında Face Unlock adı verilen bir güvenlik sistemi de yer alıyor. Telefonlara güvenlik için konulan PIN şifrelerinin yerine geçecek olan yeni özellik ile telefon, kullanıcının ön kamera yardımıyla önceden tanımlanmış yüzünü algılıyor ve açılıyor. Öne çıkan diğer bir özellik ise NFC çipini temel alan Android Beam. Bu özellik ile NFC çipine ve Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip iki telefonu birbirine dokundurarak web sayfalarını, uygulamaları ya da YouTube videolarını telefonlar arasında paylaşmak mümkün.

Galaxy Nexus

Bir cevap yazın