Google Earth Keyfini Liquid Galaxy İle Birden Fazla Ekranda Yaşabilirsiniz

Google, Earth hizmetinin birden fazla ekranda görüntülenebilmesine olanak sağlayan Liquid Galaxy’nin kaynak kodlarını yayınlandı.

Bilmeyenler için hemen söyleyelim; Liquid Galaxy, Google’un geçtiğimiz Aralık ayında tanıttığı bir teknoloji. Google’un geliştirdiği bu teknoloji sayesinde Google Earth keyfini birden fazla ekranda yaşabiliyorsunuz. Sekiz adet 55″ LCD kullanarak hazırlanan Liquad Galaxy ile Google Earth keyfini neredeyse üç boyutlu ve daha interaktif bir şekilde yaşayabiliyorsunuz.

Liquid Galaxy

Liquid Galaxy sistemleri Google’un tüm dünyadaki merkezlerinde ve San Jose’deki Teknoloji Müzesi’nde bulunmakta. Google, olurda bu sistemin bir benzerini kurmak isteyen olur diye, Liquad Galaxy’nin nasıl kurulduğunu  anlatan bir şema ve Google Earth programının sekiz adet LCD ekranla senkronize çalışmasını sağlayan yazılım kaynak kodlarını blog sayfasında meraklılarla paylaşmış.

Bırakın sekiz adeti, bir adet LCD’i satın alacak kadar parayı zor mu biriktiriyorsunuz? Dert etmeyin, aşağıdaki video size yardımcı olabilir. Youtube’a erişemiyor musunuz? Üzgünüm, bizim elimizden de bu kadarı geliyor.

(Youtube)

Bir cevap yazın