Google Earth Android 2.1 Sürümü Çok Daha Hızlı

Google’un Nexus One cep telefonu piyasaya çıkalı çok olmadı. Nexus One, cep telefonu meraklıları arasında beklenen etkiyi yarattımı tartışılır, en azından Apple’ın iPhone’u kadar ses getirmediği kesin. Fakat Google’ın Nexus One ve Android için uzun vadeli planları var. Google, Android’e kendi geliştirdiği programları aktararak cep telefonu sektöründe avantaj yakalamaya çalışıyor. İşte bunun son örneği; Google, Google Earth’ün Android 2.1 sürümünü duyurdu.

İyi de Google Earth, Android 2.1 için özel bir program değil diyeceksiniz. Evet, Google Earth’i daha öncede cep telefonlarında çalışırken görmüştük fakat Google’un iddiasına göre; Google Earth’ün Android 2.1 Sürümü, şimdiye kadarki en hızlı ve akıcı Google Earth olacak. Google, kendi geliştirdiği Android 2.1 işletimene ayrıcalıklar tanıyor gibi. Google Earth, en hızlı Nexus One’da çalışırsa kimse şaşırmaz heralde.

Tekel kokusu mu alıyorsunuz? Aslında, bu gidişat birazda kaçınılmaz. Google kadar büyük bir şirket daha fazla büyümek için bizim tekel olarak değerlendirebileceğimiz yollara başvurmak zorunda çünkü teknoloji şirketleri büyüdükçe yaratıcı fikirler ortaya koymakta zorlanırlar ve yeni teknoloji üretmek yerine ellerindeki mevcut teknolojilere odaklanırlar, bunun sayısız örneğini verebiliriz. Evet, Google henüz bir Microsoft değil ama henüz…

Kaynak: TechConnect

Bir cevap yazın