Google, Daha Yazarken Arama Sonucu Gösterme Özelliğini Test Ediyor

Google’ın arama önerileri gerçekten işe yarayan bir özellik. Arama kutusuna yazdıkça gelen bu öneriler sadece aramanızı hızlandırmakla kalmıyor aynı zamanda aklınıza gelemeyen arama kelimelerini de hatırlatarak önemli bir iş yapıyorlar.

Şimdi bu Google bu özelliği bir adım ileri taşımaya hazırlanıyor. Arama kelimelerini yazmaya başladıkça sonuçlar aşağıda belirecek. Google sözcüsü bu özelliğin varlığını kabul etmiş ancak şu anda 50 – 200 kişilik bir grup üzerinde denendiğini belirtmiş. Genel kullanıma ne zaman sunulacağı konusundaysa herhangi bir açıklama yapmamış.

Bu gidişle arama konusunda bir sonraki teknoloji herhalde zihin okuma olacak. Siz daha arama yapmaya karar verdiğinizde sonuçlar ekranda görünecek. 🙂

Aşağıdaki youtube videosu yeni özelliğin nasıl çalıştığını gösteriyor.

2 Yorum

 1. thgtr ye yakışmıyor artık biraz azaltın??????

  yani anladık tamam reklam temel ihtiyaç ama bu kadarıda fazla artık sizin sayfaya girince reklamları göstericek diye emektar pc zorlanıyor her bir sayfanız neredeyse başlıbaşına bir oyun  gibi kasıyor ..hiç bu konuda şiket almadınızmı acaba ..????

  yorunları denetlemek içinde sayfaya yerleştirilen captcha da sayfanızla komik tezat oluşturmakta..ha bu arada neden orjinal tom hardware sitesi sizden daima farklı ( her yönden reklam dahil) selamlarla..

   

  • Ziyaretçi

   Evet özellikle bu sitede çok fazla reklam var bence de. Ben firefox ile adblock plus kullanıyorum bu yüzden reklamları görmüyorum ve bilgisayarımda boşu boşuna oyun çalıştırıyor gibi zorlanmak zorunda kalmıyor. Tavsiye ederim.

    

   Ha ama bu yaptığınız etik değil biz nereden para kazanacağız derseniz orasını bilemem reklamları optimize mi edersiniz yok başka bir şekilde az kasmasını mı sağlarsınız olmadı onları kaldırırmısınız artık orası site sahibinin bileceği iş. Ayrıca adblock plus’ı engelleyen sitelere de girmiyorum bunu da açıkça her tanıdığıma söylüyorum.

   Evet siz para kazanın ama biz bir sayfa için bu kadar da işkence derecesinde eziyete mecbur değiliz.

Bir cevap yazın