Google Chrome’u Geliştirmek İçin 20 Adım

Tarayıcıya Derinlemesine Göz Atın

ChromeAccess

Herhangi bir tarayıcıyı about:blank adresine yönlendirerek, boş bir sayfaya gidebileceğinizi biliyorsunuzdur muhtemelen. Google Chrome, tarayıcının işleyişine dair farklı bilgiler bulabileceğiniz sayfalara erişmenizi sağlayan farklı about: parametrelerine sahip. İşte o parametreler;

about: (ya da about:version)
about:plugins
about:memory
about:histograms
about:dns
about:cache
about:crash
about:credits


Bunlara alternatif olarak, ChromeAccess adlı bir eklenti ile, tüm bu about: parametrelerine ek olarak Chrome’un eklentilerine, geçmişine, indirme sayfasına ve yer imlerine kısa yoldan erişebilirsiniz.

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Chrome iyi hoş ta yerimleri olayı firefox kadar gelişmiş ve kullanışlı değil. Ne etiket ekleniyor ne başka bir şey. Yerimlerine ekledikten sonra bulmak ise ayrı bir dert. Omnibox firefox da daha iyi çalışıyor bence.

 2. crixallis31

  Firefox’da cevap vermeyen eklentileri gösteren kapatabilmemize olanak veren bir eklenti falan var mı?(Eklentileri eklentilerde denetleyip kapatmak ayrı bir rezillik olacak ama varsa denemek isterim)
  İkinci olarak Facebook Disconnect eklentisinin güvenilir olmak kaydıyla tilkide karşılığı var mı?Chromede kullanıyorum ama çoğunlukla ff kullanıyorum o yüzen bunları bulsam çok hoş olacak benim açımdan.

 3. neuronthe

  Bu eklentinin disconnect adında aynı kişi tarafından yapılmış yenisi var. Onda twiter yahoo gibi sitelerde engelelniyor örneğin bu sitede 3 facebook 1 twiter engelli görünüyor.Köşedeki tuşa basıp engllemyi açıp kapatabliliyorsunuz.

 4. neuronthe

  Türk sitelerini mesela burayı tanımıyor. Burası için naturel, yani 0 puan ile değerlendiriyor. Ben catagorize activites den kendim teknoloji haber olarak ekledim -1 veriyor. Twiter falan -2 puan. 

Bir cevap yazın