Google Chrome’u Geliştirmek İçin 20 Adım

Google Chrome Logo

Google Chrome ilk çıktığı zamanlarda, eklentiler ile geliştirilebilen bir tarayıcı değildi. Rakiplerinden bu açıdan geride kalsa da sadece arayüzüyle internet sayfalarının görünümü için daha çok yer açarak kendini sevdirmeyi başardı.

Artık Chrome, sadece arayüzüyle kendini sevdirmekle kalmayacak. Düzenli olarak çıkan eklentiler ile tarayıcı çok daha kullanışlı hale getirmek artık mümkün. Bu makalemizde, Google Chrome’un HTLM5 kapasitesinin sonuna kadar yararlanabileceğiniz iki uygulamanın yanı sıra, internette gezinme deneyiminizi geliştirebileceğiniz ipuçlarını bulacaksınız.

İpuçlarına geçmeden önce yapılması gereken bir şey var tabi. Eğer bilgisayarınızda Chrome yoksa, buradan indirebilirsiniz.

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Chrome iyi hoş ta yerimleri olayı firefox kadar gelişmiş ve kullanışlı değil. Ne etiket ekleniyor ne başka bir şey. Yerimlerine ekledikten sonra bulmak ise ayrı bir dert. Omnibox firefox da daha iyi çalışıyor bence.

 2. crixallis31

  Firefox’da cevap vermeyen eklentileri gösteren kapatabilmemize olanak veren bir eklenti falan var mı?(Eklentileri eklentilerde denetleyip kapatmak ayrı bir rezillik olacak ama varsa denemek isterim)
  İkinci olarak Facebook Disconnect eklentisinin güvenilir olmak kaydıyla tilkide karşılığı var mı?Chromede kullanıyorum ama çoğunlukla ff kullanıyorum o yüzen bunları bulsam çok hoş olacak benim açımdan.

 3. neuronthe

  Bu eklentinin disconnect adında aynı kişi tarafından yapılmış yenisi var. Onda twiter yahoo gibi sitelerde engelelniyor örneğin bu sitede 3 facebook 1 twiter engelli görünüyor.Köşedeki tuşa basıp engllemyi açıp kapatabliliyorsunuz.

 4. neuronthe

  Türk sitelerini mesela burayı tanımıyor. Burası için naturel, yani 0 puan ile değerlendiriyor. Ben catagorize activites den kendim teknoloji haber olarak ekledim -1 veriyor. Twiter falan -2 puan. 

Bir cevap yazın