Google Chrome OS’u İş Dünyası İçin Hazırlıyor

Google, Chrome OS işletim sistemini 2011’de iş dünyası için geliştirmek istediğini duyurdu. Biliyorsunuz şu an Chrome OS, sadece netbooklar ile sınırlı fakat bu netbooklar henüz piyasaya sürülmedi. Chrome OS işletim sistemi kullanan ilk netbookların bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Google, iş dünyası derken sunucu pazarını mı yoksa Chrome OS’un iş adamları için geliştirilmiş bir sürümünü mü kastediyor? Bilemiyoruz fakat bildiğimiz şey; Google, arama motoru pazarını domine ettikten sonra kendine yeni pazarlar arıyor.

Google’un bir sonraki hamlesi ne olacak? Google, Microsoft’un karşısına Windows’a rakip bir Chrome OS ile çıkabilir mi? Bu ihtimal oldukça kuvvetli. Tabi bu bir süreç meselesi, işletim sistemi geliştirmek o kadar basit değil fakat  eninde sonunda Google’un böyle bir adım atacağını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok çünkü Google cep telefonu, e-posta hizmeti, onlarca irili ufaklı hizmet, netbook için işletim sistemi derken neredeyse girmediği tek pazar kaldı o da PC için işletim sistemi pazarı.

Kaynak: tcmagazine

1 Yorum

Bir cevap yazın