Google Chrome Kendi PDF İzleyicisini Kullanacak

Adobe’nin geliştirdiği PDF izleyicilerinin internet tarayıcılarla pek uyumlu çalıştığı söylenemez. Google, bu duruma bir son vermek istiyor.

Google Chrome Logoİnternet tarayıcınızda kullandığınız Adobe Reader eklentisi ile barışık olduğunuz en son anı hatırlıyor musunuz? Ben ne zaman internet tarayıcım ile bir PDF dosyası görüntülemek istesem, her zaman “böyle aptal bir eklenti olamaz” deyip, PDF dosyasını bilgisayarıma indirmişimdir. En azından Adobe Reader daha stabil çalışıyor PDF dosyalarını açarken.

Google bu duruma bir son vermek için Chrome internet tarayıcısına dahili bir PDF izleyicisi ekliyor. Şu an beta aşamasında olan dahili PDF izleyiciyi buradan indirip deneyebilirsiniz.

Google Chrome blogunda duyurulan Chrome PDF izleyicisi için Google’dan John Abd-El-Malek, “bir PDF dosyasını görüntüleyebilmek için genellikle bir eklentiye ya da başka bir yazılıma ihtiyaç duyarsınız. Şimdili Chrome’a dahil ettiğimiz dahili PDF izleyicisi ile PDF dosyalarınızı üçüncü bir yazılım ya da eklentiye ihtiyaç duymadan görüntüleyebileceksiniz. PDF dökümanı herhangi bir internet sayfası kadar hızlı açılacaktır” diyor.

Google Chrome takımı hala dahili PDF izleyicisi üzerinde çalışıyor. Şu an beta aşamasında olan Chrome dahili PDF izleyicisinin yakın bir zamanda tarayıcıya dahil edilmesi bekleniyor.

Sizi bilemem ama, “neden Google Chrome kullanmalıyım?” diye hazırladığım listeye bir madde daha eklendi.

Bir cevap yazın