Google Chrome Cr-48 Parçalanırsa Verilerinize Ne Olur?

Hiçbir şey…

Google’un geliştirdiği Chrome OS tabanlı Cr-48 dizüstü bilgisayarın prototip görüntülerini ve özelliklerini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bünyesinde dahili bir manyetik sabit disk barındırmayan Chrome OS işletim sistemi ile desteklenmş Cr-48 prototip bilgisayarın en çok öne çıkan özelliği, neredeyse tüm verilerinizin bulut-tabanlı yedeklenmesiydi.

Böylelikle, elinizin altındaki dizüstü bilgisayarın başına bir şey geldiği zaman başka bir Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayar satın alıp kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tüm bilgi ve ayarlarınıza tekrar ulaşabiliyordunuz. Bunun yanında iş yerinizde kullandığınız Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayardaki verilerinize, evinizdeki bir başka Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayardan da ulaşabiliyorsunuz.

Google Chrome Cr-48

Bu durumun kişisel veri güvenliğini riske sokacağını düşünüyor olabilirsiniz, benim de kanaatim bu yönde. Ama Google, verilerinizin güvende olduğunu ve kimse ile paylaşılmayacağını söylüyor.

Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayarlar ortaya çıkınca Google’un iddiasının ne kadar gerçekçi olduğunu hep birlikte göreceğiz. Şimdilik, Google’un Chrome OS’un bulut-tabanlı özelliklerine vurgu yapan çarpıcı videosunu izlemekle yetinelim.

 http://www.youtube.com/watch?v=lm-Vnx58UYo&feature=player_embedded

1 Yorum

Bir cevap yazın