Google Chrome 4.0 Çıktı

Google’ın Chrome web tarayıcısının 4.0 sürümü uzantı (extensions) desteğiyle eski sürümlerden ayrılıyordu. Beta sürümü birkaç ay yayında kaldıktan sonra dün tam sürümü çıktı. Google kendi galerisinde 1500’den daha fazla sayıda uzantı sunuyor. Firefox’un uzantılarının sayısı yanında küçük bir sayı olarak görünebilir ancak yabana da atılmamalı.

Uzantıların dışında 4.0 sürümü Bookmark Sync özelliğini de beraberinde getirmekte. BookmarkSync sık kullanılan listenizdeki bağlantıları başka bir bilgisayara geçtiğiniz zamanda da kullanabilmenizi sağlıyor. Ayrıca Google Chrome 4.0 LocalStorage gibi yeni HTML5 özelliklerini destekliyor, güvenlik güncelleştirmeleri ve birkaç başarım iyileştirmesi içeriyor. Google, bu sürümün Chrome 3’den en az %42 kadar daha hızlı olduğunu ifade ediyor.

Mozilla’nın ünlü web tarayıcısı Firefox’u 3.6 sürümüne yükseltmesinin ardından, Google’ın Chrome 4.0’ı çıkarması Apple Safari’yi popülaritede bir sıra daha geriye itti. Eğer şu ana kadar Chrome’un denemediyseniz, ilk deneyiminizi buraya tıklayarak yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın