Google Bundan Sonra Internet Explorer 6’yı Desteklemeyecek

Fi tarihinden kalan Internet Explorer 6 hala en yaygın kullanılan web tarayıcılarından birisi çünkü dünyanın çoğunluğu hala Windows XP yüklüyor ve bu XP kullanıcılarının çoğunun da bilgisayar bilgisi düzeyi düşük. Belki Google’ın eski yazılımların artık desteklenmeyeceği açıklaması birçok kullanıcının gözünü açar.

Internet Explorer 6’dan kurtulun diyoruz çünkü günümüz web teknolojilerinin çoğunu desteklemiyor ve bu yüzden de web sitesi geliştirenler projelerini IE6 ile uyumlu yaparken oldukça zorlanıyorlar. Bireysel kullanıcıların bu haberden sonra Internet Explorer 8’e geçmeleri zor olmayacaktır fakat bazı şirketler o kadar sıkı davranıyorlar ki bırakın daha güvenli olan Google Chrome ve Mozilla’yı Microsoft’un en yeni web tarayıcısının bile yüklenmesini istemiyorlar.

Internet Explorer 6 ile Google’ın kendi hizmetleri bile (örneğin Google Docs) doğru düzgün çalışamazken, web geliştiricileri ne yapsınlar? Bununla beraber Google desteğini yavaş yavaş çekmeyi planlıyor. Böylece insanlara yeni tarayıcılara geçmek için yeterli zaman verilmiş olacak.

2 Yorum

Bir cevap yazın