Google Arka Plan Resmini Kaldırma (Güncellendi)

Google arka plan resmini nasıl kaldırabilirim diye merak ediyorsanız, cevabı haberimizde.

Eğer arka planında resim bulunmayan Google sayfasını kullanmak istiyorsanız bu sayfayı kullanın.

Google arama motorunu neden bu kadar çok kullanıyoruz çünkü; basit, hızlı, sayfanın tasarımı göz yormuyor, arama sonuçları rakiplerinden çok çok daha güncel v.s. liste uzar gider.

Fakat Google, son zamanlarda kendisi eşsiz kılan bazı özellikleri anlamsız bir şekilde değiştirmeye/kaldırmaya başladı. Önce Google arama sayfasının değiştirildiğini ve sol kenara bir araç çubuğu geldiğini gördük. Her ne kadar bu arama çubuğuna kısa sürede alışsak da ilk  önceleri bu arama çubuğu bile tepki topladı.

Google şimdi ise arama sayfasını tamamen değiştirdi ve arka plana bir resim ekledi. İsterseniz bu resmi gmail hesabınızla giriş yapıp değiştirebiliyorsunuz; fakat Google’un, yaptığı bu son değişiklik ciddi şekilde tepki toplamaya başladı. Çünkü arka plan resmini kaldıramıyor, eski beyaz arka plana geri dönemiyorsunuz.

Google Arka Plan Resmi

“Buralar eskiden yemyeşildi” diye lafa başlayan eskiye meraklı insanlardan değilim ama Google, neden iyi giden bir şey çomak sokar gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Üstelik bu arka plan resmini ilk olarak Microsoft’un beceriksiz arama motoru Bing’te görmüştük. Bir zamanlar rakipleri Google’u taklit ederken, şimdi de Google mu rakiplerini taklit ediyor?

Her neyse… Google’dan bu saçmalığa bir an önce son vermesini istiyoruz. Arka plan isteyenler için de bir seçenek sunulabilir ama Google arama sayfasına girdiğimizde o garip resimleri görmek istemiyorum.

Güncelleme: Google, hatasından çabuk döndü ve arka plandaki resimleri kaldırdı. Yine de isteyenler için sol alt tarafta arka plan resmi koyma seçeneği bulunuyor.

13 Yorum

 1. tamam

  Arkadaş yayın hayatına yeni başlamış heralde. Çocuk olmak ne güzel. O günlerimi hatırladım bende. 

  Yazı başlığına bakın, birde bir tema resmine yorum yazmış daha güzel resim seçseydiniz diye. 

  Yoksa bu site hacklendi de dalgasına mı bu yazıyı koydular acaba. 🙂

 2. ardiz

  google’a ulaşabilsek de geriye bi de değiştirmesi kalsa. 🙂

   

  bu arada yazıyı yazan arkadaş, herkeste farklı bir tema resmi çıkıyor onun için o foto hakkında yorum yapmak biraz gereksiz kaçar.

 3. Terapi

  Ah yokku söyle Bi Büyük Türk arma Mototru kullanalım, İşte Biz de Google Ye Muhtacız Onlarda Tabi bunun Farkında ee Durumda Böyle Olunca İstedigi Ğibi Değişiklik Yapıyor İstediği Ğibide Kaldırıyor Ama dediğim Gibi İçerinde En İyi Arama Motoru Ünvanını Google Alıyor Napalım Bizde Bu Durumda Google yi Kullanmak durumundayız Ama Bende Bugun PC Açtım Bi Baktım Arka Pilan resmi Var Dedim kendikendime Yoksa Akşamm Benmi Yaptım Sonra Sol Alt Köşedeki Arka Pilan degiştir Tıkladım Ama Defolt Sayfa Yok YAni Eski BEyaz sayfa Yok İlla Bi Resim Olacakmış Arka Pilanda BU Uygulamayı Şİddetle Kınıyorum Derhal Uygulamnın Değiştirilmesini Temenni Ediyorum VE bu Arada Şunu Söylemektende Kendimi Alıkoyamıyorum “YAZIKLAR OLSUN GOOGLE SANA” 

 4. Terapi

  Büyük İhtimalla Uygulamadan Rahatsız Olanarın Baskısı Üzerine Google Geri Adım Atmak Zorunda Kaldı Arka Pilan resmi olayında Şuaki uygulama Daha İyi Tabiki İsteyen resim secer İsteyen Secmez Yani Google Bunu Neden İlla arka Plan resmi Olacak Diye İnat etti Anlamak Gercekten Güç Neyseki Kısa Sürede Düzelttiler İşallah Bi Dahada Olmaz öyle Bu Uygulama 

 5. Hediye

  Mrb arkadaslar ıyı guzel tarıf edıyorsunuz ama benım google ana sayfamda arka plan resmını degıstır yazısı yok bunun ıcın napmam gerekıyor ? Bir cok siteye baktım bu konu hakkında fakat gereklı yanıt bulamadım yardım edersenız sevınırım (:

Bir cevap yazın