Google Arama Arayüzünü Değiştirmeye Hazırlanıyor

Google’ın arama ürünleri ve kullanıcı tecrübesi başkan yardımcısı Marissa Meyer’in söylediğine göre Google, arama yapmayı daha akıcı ve kolay hale getirmek için bazı değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Meyer, kullanıcıların bazı durumlarda arama arayüzünün zor kullanıldığından şikayetçi olduklarını belirtiyor.

Bu durumu düzeltmek için Google en temel ürününün arayüzünde bazı değişiklikler yapacak. Yakın zamanda küçük bir grup kullanıcıya açık hale gelecek olan yeni arayüzün sol tarafında şu anda arama yaptıktan sonra “seçenekleri göstere” basınca çıkana benzer bir menü koymayı planlıyor. Tabi yeni menü daha şık bir şey olacak.

Aşağıdaki resimde görülen kenar menüsü aramalarınızı belirli ölçütlere (resimler, kitaplar, haberler, haritalar vs.) göre daraltmanıza imkan sağlayacak ve size benzer aramalarla ilgili ipuçları verecek.

Google Search Sidebar

Çalışan bir arayüzü kolay kolay değiştirmeyen Google gibi bir firma için bu oldukça büyük bir adım. Bu yüzden kısa bir süre içinde bütün kullanıcılar için özelliğin açılmasını beklemeyin. Google’ın sunduğu hizmetler arttıkça ve geliştikçe arama sonuçları da pek çok etmene bağlı olarak karmaşıklaşmaya başlamıştı. Google’ın arama sonuçlarına çeki düzen vermeyi planlaması fena bir fikir değil.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın