GoldenEye 007 Reloaded Duyuruldu

Activision, Raven’ın yeni bir Bond oyunu geliştirdiği yönündeki söylentilere de açıklık getirdi.

Rare’in 1995 yapımı popüler James Bond filminden uyarladığı ve 1997 yılında Nintendo 64 platformunda çok büyük başarı yakalayan GoldenEye 007 için “konsolda FPS oynanmaz önyargısını” yıkan oyun diyebiliriz.

Eurocom ve Activision geçtiğimiz yıl GoldenEye efsanesini canlandırarak ortaya oldukça başarılı bir Nintendo Wii oyunu çıkarmışlardı. Activision, bugün yaptığı açıklamayla GoldenEye 007’nin yepyeni bir oyun motoruyla sonbahar ayarlarında Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için de geleceğini duyurdu. Geçen yılki oyundan daha iyi bir yapay zeka, çok daha iyi grafikler ve daha yoğun bir çoklu oyuncu deneyimi sunacağı açıklanan oyun, aynı zamanda son dönemin modası “sabit 60 fps” hızında çalışacak. Bununla birlikte Wii versiyonundan farklı olarak birçok challange görevi ve bölünmüş ekranda (split screen) çoklu oyuncu desteği içerek GoldenEye 007 Reloaded, yine İngiliz Eurocom tarafından geliştiriliyor.

Activision, bu duyuruyla birlikte Raven Software’in yeni bir James Bond oyunu üzerinde çalıştığı söylentilerini de yalanlamış:

Şu an Eurocom üzerine yoğunlaşıyoruz. Eurocom bizim Bond geliştiricimiz.

Bu arada MGM’in Sam Mendes yönetiminde başrolde yine Daniel Craig’in oynayacağı yeni bir Bond filmi üzerinde çalışmaya başladığını biliyoruz. Bu filmin oyununu da Eurocom mu yapacak? Bekleyip göreceğiz.

Raven ise şimdilik Infinity Ward ve Sledgehammer’ın ortaklaşa geliştirdiği Call of Duty: Modern Warfare 3’e kullanıcı arabirimi ve ufak tefek mühendislik işlerinde destek veriyor.

4 Yorum

Bir cevap yazın