God of War III Yönetmeninden Dante’s Inferno’ya Övgü

EA, Dead Space’ten tanıdığımız Visceral Games ile birlikte Dante’s Inferno projesini duyurduğunda herkes bu oyunun God of War’u tahtından edeceğini düşündü. Yapımcılar da bu konuda oldukça iddialılardı. Gelin görün ki Dante’s Inferno bırakın God of War’un tahtına yaklaşmak, Dante’nin muhteşem eserindeki dramatikliği yansıtmak açısından da koca bir hayal kırıklığıydı.

Dante’s Inferno balonunun yarattığı şaşkınlığı üzerimizden atamamıştık ki God of War III proje yönetmeni Stig Asmussen Dante’s Inferno hakkında resmi PlayStation dergisine ilginç açıklamalarda bulundu.

“Dante’s Inferno hakkında oldukça meraklıydık. Zira bu bizim favori oyun türümüz. Bu tarz oyunlar ne kadar fazla yapılırsa o kadar iyi. Dantes Inferno’yu oldukça zengin bir hikaye üzerine inşa ediyorlar, bu gerçekten dikkate değer. Demosu yayınlandığında, geceyarısı olmasına rağmen PSN’den demoyu indirmeye çalıştık. Hepimiz bu oyunu görmek istiyorduk.”

Aslında bu açıklama şöyle devam edebilirmiş:

“Evet, gördük ve içimiz rahatladı. Bu oyun ilk God of War oyununun dahi yanına yaklaşamaz. Visceral ve EA’i tebrik etmek lazım.”

Bir cevap yazın