God of War III Şaşırtmaya Devam Ediyor

God of War III’ün sevenleriyle kucaklaşma anı yaklaştıkça oyunla ilgili çarpıcı bilgiler de elimize ulaşmaya devam ediyor. Hatırlarsanız en son oyunun geliştiricisi Sony Santa Monica’dan Tim Moss, GoW III’ün çift katmanlı Blu-Ray üzerinde 40 GB yer kaplayacağını duyurmuştu. Hemen ardından da yine geliştirici ekipten Christopher Ericson, oyunun PS3 sabit diskine kurulum istemeyeceğini açıklayarak PS3 kullanıcılarını konvoylar halinde sokağa dökmüştü.

İki gün önce bu konu hakkında yaptığımız haberi okuduysanız, kendi kendimize, Sony’nin bunu nasıl başaracağını sormuştuk. Bulduğumuz cevaplar da mantıklı görünüyordu. Zira bugün Sony Santa Monica’dan gelen bilgiler,  birçok ara sahnenin pre-endered (önceden yaratılmış) değil tamamen gerçek zamanlı olarak yaratılacağını gösteriyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Christopher Ericson’un şu sözleri de bizi bir başka şaşkınlık deryasına sürüklüyor:

İnsanlar sürekli sorduğu için söylüyorum: GoW 3’te yükleme ekranı ve sabit diske kurulum olmayacak; yani 10 saatin üzerinde kesintisiz bir oyun deneyimi!

Bu açıklamadan oyunun herhangi bir yükleme ekranı içermeyeceğini de öğrendikten sonra çift katmanlı blu-ray disklerin okunma hızlarının da biraz düşük olduğunu hesaba katarak bir kez daha soruyoruz:

Bugüne kadar gördüğümüz en iyi görselleri, saniyede 60 kare performansla ve tamamen gerçek zamanlı olarak yaratılan ara sahneler kullanılarak, yükleme ekranı dahi olmadan sunmak nasıl mümkün olacak? PlayStation 3 bütün bunları becerebiliyorsa (ki öyle görünüyor), “bu zamana kadar nerdeydiniz hacı” diye sormazlar mı adama?

Görünüşe göre PS3’ün potansiyeli yeni yeni ortaya çıkmaya başlıyor ve gidilebilecek son nokta henüz belli değil.

2 Yorum

Bir cevap yazın