God of War III CGI Ara Sahne İçermeyecek

Sony’nin PlayStation 3’ün nimetlerinden sonuna kadar faydalanacağını iddia ettiği God of War III’ün raflarla buluşmasına sayılı günler kala, oyun üzerindeki sis perdesi de yavaş yavaş aralanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony, yeni ve heyecan verici bir God of War III videosu yayınlamış; bu videonun ardından, “video tamamen CGI (bilgisayar efekti kullanılarak önceden hazırlanmış görsel) tekniği kullanılarak hazırlanmış” söylentileri alıp başını yürümüştü. Tam, Sony’den bir yanıt gelmiyor demek ki doğruymuş diye düşünmeye başlamışken; bugün oyunun geliştiricisi Sony Santa Monica’dan Bruno Velazquez, blogunda bu söylentilere yanıt verdi.

“İşte uzun süredir beklediğiniz video. Bu videoda gördüğünüz her şey %100 oyun içi görsellerle oluşturuldu. Kamera oyunlarıyla elde edilen bütün görüntüler gerçek zamanlı olarak oyun içinden alındı.

 

Oyunda kontrol edeceğiniz Kratos, bu yakın çekimlerde gördüğünüz Kratos’la tamamen aynı olacak, hiçbir görüntü hilesi olmadan. Ara sahnelerin hiçbirinde CGI kullanmadık. Sinematik sahnelerde gördüğünüz her şey, oyunda gördüğünüzle aynı kalitede, hiç fark olmadan. Görsellerdeki detay seviyesinin, oynanış ve hikaye anlatımı arasında hiçbir rahatsız edic bir değişikliğe sahip olmasını istemiyoruz.”

Özellikle videoyu izledikten sonra, God of War III’ün ve özellikle de PS3 platformunun, geçtiğimiz jenerasyonun CGI ile hazırlanmış sahnelerinden çok daha etkili bir görsellik sunabileceğine tanık oluyoruz. Mart ayının 16’sını daha bir merakla beklemeye başladık.

2 Yorum

Bir cevap yazın