God of War: Ghost of Sparta Geliyor!

PSP’nin God of War’u Chains of Olympus harika bir oyun olmasına rağmen PSP’nin standartları için bile oldukça kısa bir oyundu. Yanlış hatırlamıyorsam oyunu beş-beş buçuk saat içerisinde bitirmiştim ve yapımcıların isimleri akarken PSP’ye bakakalmıştım. Bunun dışında oldukça sağlam bir oyundu Chains of Olypmus, PS2’deki GoW’lardan hiç bir farkı yoktu.

Hatırlarsanız God of War 3’ün yapımcısı Stig Asmussen GoW 3’ün trolojiyi bitireceğini ancak serinin son oyunu olmayacağını belirtmişti. Bu sözlerin ardından seriye yeni bir oyun geleceğini tahmin etmiştik ancak bu kadar erken açıklanacağını düşünmüyorduk açıkçası.

God of War: Ghost of Sparta, God of War 1’in hemen ardından olan olayları işleyecek, yani Kratos’un Ares’in tahtına oturduktan sonra savaş tanrısı olması konu alınacak. E iyi de Kratos tahta oturduktan sonra savaş tanrısı olmuş olmuyor muydu zaten? Sanırım sırf ekstra içerik eklemek için hikayeyi biraz eğip bükmüşler kendi zevklerine göre.

Sorun değil, keyifli bir God of War deneyimi sunsun da, benim için bir problem yok açıkçası. Ekran görüntülerinin geri kalanına Destructoid‘den ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. hasan

    Yeni oyun harika bir deneyim olacak, konudan çok bence oyuna eklenecek kombolar ve psp’nin zorlanacak sınırları önemli. sabırsızlıkla bekliycez kısacası. bu arada diğer resimler için link vermişsiniz ama burdaki asli resimleri göremedim ben.

Bir cevap yazın