God of War 3’te Kratos’un İkizini Görebiliriz

PlayStation 3’ün en uzun süredir beklenen oyunu hangisi diye sorsanız, kocaman bir oyuncu güruhu God of War 3 diye haykırır şüphesiz. Hatta belki de hakkında en çok beklenti yaratılan PS3 oyunu bile diyebiliriz God of War 3 için. Tabi bu durumda tek pay sahibi, ilk iki oyunun PS2 platformunda yakaladığı eşsiz başarı değil. God of War 3, aynı zamanda, PS3’ün sınırlarını sonuna kadar zorlayacağı iddia edilen bir oyun.

Haberimizin konusu ise daha çok ilk iki oyunu oynayıp sevmiş (oynayıp da sevmeyen var mı o da ayrı bir konu tabi) ve üçüncüsü için Mart ayını bekleyenleri ilgilendiriyor (ki bu da ilk iki oyunu oynadıktan sonra otomatik olarak oluşan bir beklenti). Zira PS3center sitesinin yaptığı haber, yeni God of War oyununun olası hikayesi çizgisi hakkında ufak bir detayı bizlerle paylaşıyor.

Haberde yeni God of War oyununda Krotos’un ikiz erkek kardeşinin düşmanımız olarak karşımıza çıkabileceği belirtiliyor. Tabi God of War’un koleksiyon paketini oynamadıysanız (Avrupa’da 2010 başında yayınlanacak) tam olarak neden bahsedildiğini anlamayabilirsiniz. Öyle ki bu pakette serinin ilk oyununa “Legend of the Twins” (ikizlerin efsanesi) adında bir gümüş ödül (silver trophy) eklenmiş durumda. Bu ödülü açmak için de oyunu herhangi bir zorluk seviyesinde bitirip “Birth of the Beast” (Canavarın Doğuşu) videosunu  izlememiz gerekiyor.

Video, Kratos ve ikizinin zayıf olan çocukların dağlarda ölüme yollandığı Sparta’da doğup büyüdüğünü ve Kratos’un bu kaderden kaçarak kardeşini ölüme terk ettiğini anlatıyor. Yani şöyle bir düşününce  ikiz kardeşin Kratos’un karşısına bir intikam için dikilecek olması pek de mantıksız bir teori değil. (yeni bir teori de değil açıkçası)

İşin daha da ilginç tarafı daha önce son God of War oyunu olacağı açıklanan üçüncü oyunun, aslında hikayenin sonu olmadığının açıklanmış olması. Bu da akıllara “acaba ikiz kardeşi anlatan yeni bir oyun da mı gelecek” sorusunu getirmiyor değil.

Parantez aç kapa rekorlarını alt üst ettiğim bu ilginç God of War haberine son verirken; bir klişeye daha imza atıp, bekleyip göreceğiz demeyi ihmal etmeyeyim. Mart 2010!

2 Yorum

Bir cevap yazın