Gmail’e iki yeni özellik eklendi

Gmail’in resmi blogunda dün Gmail’e yapılan iki yenilikten bahsedildi. Google, sevilen e-posta hizmetine sürükle-bırak ve takvim davetiyesi özelliklerini eklemiş.

Gmail LogoÖncelikle bu özelliklerin önceki eklemeler gibi Google Labs’tan etkinleştirmeniz gerekmediğini doğrudan kullanıma hazır olduklarını belirtelim. Ancak dosyaları hızlı eklemek için sürükle bırak özelliğini kullanmak istiyorsanız Firefox 3.6 ya da Google Chrome tarayıcılarından birini kullanıyor olmanız gerekli. Davetiye özelliğindeyse böyle bir zorunluluk yok.

Aslında sürükle bırak özelliğinin açıklanmaya ihtiyacı. Eskiden bir e-postaya dosya eklemek için Dosya Ekle’ye basmak gerekiyordu. Artık bu zorunluluk kalktı. Yukarıda belirttiğimiz tarayıcılardan birisini kullanıyorsanız dosyaları doğrudan sürükleyip pencerenin üstüne bırakabiliyorsunuz.

Gmail Sürükle Bırak

Gmail Sürükle Bırak

Davetiye gönderme özelliği ise Google Calander ile Gmail arasında daha sıkı bir bağ kuruyor. Outlook kullananlar bilir. Bir toplantı zamanı belirlemek için karşı taraftan e-posta aracılığıyla randevu alarak o saatler arasındaki etkinliğin karşı tarafın takvimine kendiliğinden işlenmesini sağlayabiliyorduk. Artık aynı şeyi Gmail üzerinden de yapabileceğiz. Bu özellik Gmail’i iş amaçlı kullananları oldukça sevindirecek.

Gmail Takvim Davetiye

Gmail Takvim Davetiye

2 Yorum

Bir cevap yazın