Gmail İçin Faydalı Yeni Özellikler

Google, Gmail’i geliştirmeye devam ediyor. Hali hazırda bile Yahoo ve Hotmail’den çok daha fazla özellik ve depolama kapasitesi sunan Gmail için yeni ve faydalı olabileceğine inandığımız dört adet yeni özellik geldi. Bu özelliklere ufak bir bakış atalım:

 

 • Tıpkı Google’daki gibi Gmail arama çubuğuda siz yazmadan satırı doldurabilecek. And yazdınız arama çubuğu hemen altta Android ve diğer seçenekleri sıralayacak. Ben buna leb demeden leblebi diyorum. Şimdilik sadece İngilizce destekli.
 • Diğer bir özellik, “Otomatik cevaplama” (vacation responder), bu özelliği aktif hale getirdiğiniz zaman, mail gönderen kişiye otomatik cevap gönderiyor. “Dışardayım”, “Bir kaç gün PC başında olmayacağım” gibi.

 • Gönderdiğiniz maillere Youtube videosu iliştirme: Youtube’a girmeden mail sayfanızda size gönderilmiş Youtube videolarını izleyebileceksiniz.
 • “Attachment control”:  ilginç bir özellik. Bilmiyorum Türkçe Gmail’de çalışıyor mu ama mesela mailin sonuna “dosyayı ekledim” yazdınız ama dosya eklemeyi unuttunuz. Gmail, maili gönderirken sizi uyarıyor “maile dosya eklemediniz diye”.

Yukarıda bahsettiğimiz yenilikler devrim niteliğinde değil belki ama hepsi yararlı özellikler. Merak ediyorum Google, daha nasıl yenilikler düşünüyor Gmail için?

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

  “Otomatik cevaplama” (vacation responder), bu özelliği aktif hale getirdiğiniz zaman, mail gönderen kişiye otomatik cevap gönderiyor.

  27 Şubat 2010’da yazmışsınız ama bu özelliği ben 2 yıldır kullanıyorum.

  Ben buna leb demeden leblebi diyorum. Şimdiliksadece İngilizce destekli.

  Artık Türkçe desteği de var.

Bir cevap yazın