Gmail Hesabını Doldurmak Mümkün mü?

Gmail ilk çıktığında rakiplerine göre çok daha fazla depolama alanı sunarak herkesin kalbini kazanmıştı. Bu kapasite zaman içerisinde arttı ve günümüzde yaklaşık 7.4 GB seviyesine ulaştı. Ama şimdiye kadar kimse bu sınıra gelindiğinde Gmail’in ne yapacağını denememişti.

Google Apps, Twitter, Facebook gibi pek çok sitedeki verileri toplayıp yedekleyebilen Backupify isimli firma bir çalışanını Gmail hesabını doldurmakla görevlendirmiş.

Backupify olarak yazılımlarımızın sınırlarını görmek için en üst seviyeye kadar zorlarız. Bu testlerden birisi olarak gerçekleştirdiğimiz denemeler sonunda Gmail hesabının doldurulabilir olduğunu kanıtladık.

Gmail Kapasite Dolum Uyarısı

Gmail Kapasite Dolum Uyarısı

7532 MB yer kaplayan yaklaşık bir milyon iletiden sonra Gmail’in kullanım oranı %99 olarak görünmüş ve yer açılana kadar yeni bir alma/gönderme işlemi yapılamayacağı yönünde uyarı çıkmış.

Gelen uyarı şu şekilde “Gmail hesabınızın kapasitesini doldurdunuz. Bazı mesajları silmeden yeni e-posta alıp gönderemezsiniz”. Google ayrıca yardım sayfasına bir bağlantı da vermiş.

Her ne kadar Gmail’in kapasitesinin dolabileceği kanıtlanmış olsa da normal bir kullanıcı için bunun kolay kolay mümkün olacağı söylenemez. Tabi bu sınıra ulaşmayı başarırsanız ücret karşılığında hesabınızın kapasiteni artırmanız da mümkün.

3 Yorum

Bir cevap yazın