Global Game Jam 2012 Yarın Başlıyor

48 saat sürecek oyun geliştirme maratonu için geri sayım başladı!

Dünya çapında 40’tan fazla ülkeden 200’e yakın merkezin katılacağı ve oyun geliştirmeye gönül vermiş binlerce insanın aynı anda oyun geliştirmeye başlayacağı 48 saatlik Global Game Jam maratonu yarın başlıyor. Üstelik bu yıl ülkemizde etkinliğe sadece Ankara değil, İzmir ve Elazığ da ev sahipliği yapacak.

Biz ise geçen sene olduğu gibi bu sene de etkinliği Ankara’da takip edeceğiz. Aynı zamanda etkinlikte jüri üyesi olarak yer alacağız.

GGJ 2012’nin Ankara ayağına bu yıl tam 100 oyun geliştirici katılıyor (geçen sene bu sayı 62’ydi). Etkinliğe üç yıldır olduğu gibi yine “ODTÜ-Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (METUTECH-ATOM) ev sahipliği yapıyor.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek GGJ 2012- Ankara’nın bu seneki özel konuğu ise, daha önce Ubisoft Montreal ve EA Montreal kurucusu olduktan sonra kendi şirketi Sava Transmedia’yı kuran Alain Tascan olacak. Hatırlarsanız GGJ 2011‘de Crytek’ten Peter Holzapfel’i ağırlamıştık.

Ayrıca daha önce de duyurduğumuz gibi 28 Ocak Cumartesi günü, oyun geliştirici profesyonellere özel tam gün CryEngine atölye çalışması düzenlenecek. CryEngine mühendislerinden Scott Fitzgerald’ın da bizzat katılacağı bu güzel etkinlik, sektörde profesyonel olarak oyun geliştiren herkese açık ve tamamen ücretsiz olacak (tabii katılmak için önceden başvurmuş olmanız gerekiyordu).

Öte yandan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TOGOG’un (Türkiye Oyun Geliştirici Öğrenciler Grubu) etkinlik alanından canlı yayın yapması bekleniyor.

Gelişmeleri yarın etkinlik alanından bildirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın