Global Game Jam 2012 Kayıtları Başladı

Tüm dünya ile aynı anda oyun geliştirmeye hazır mısın?

ODTÜ-Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (METUTECH-ATOM), geçen sene olduğu gibi bu sene de “Global Game Jam (GGJ) 2012 Türkiye” etkinliğinin Türkiye ayağına ev sahipliği yapıyor.

 “Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu” olarak da bilinen GGJ’nin bu sene dördüncüsü düzenleniyor. “Global Game Jam”in hedefi, katılımcıların kısa zamanda yaratıcılıklarını ve pratik zekâlarını kullanarak, en eğlenceli ve oynanabilir bilgisayar oyununu, hiç tanımadıkları kişilerle birlikte geliştirebilmeleridir.  

2011 yılında, 44 ülkeden 167 merkez etkinliğe katılmış, 6500’den fazla oyun geliştirici, 900’den fazla oyun geliştirmiştir. Türkiye’yi temsil eden oyun gruplarımız, 62 oyun geliştirici ile bu 48 saatlik maratona katılmış ve 18 oyun geliştirmişlerdir.

GGJ sadece bir etkinliğin ötesinde Türk Dijital Oyun Sektörüne değerli girişimlerde kazandıran bir etkiye de sahiptir. Geçen sene dereceye giren gruplarımızdan bir tanesi oyunlarını daha da geliştirerek global pazarda satışa sunmuştur. Ayrıca yine GGJ’den sonra başlatılan METUTECH-ATOM başvuru süreçlerine etkinlikten etkilenerek başvuru yapan 2 grup olmuştur.

Global Game Jam, 28-30 Ocak 2011 tarihleri arasında tüm dünya ile aynı anda gerçekleşecek. Şimdiden bu uykusuz ama eğlenceli şölene katılmak için kayıtlar başlamıştır. En büyük hedefimiz Türkiye’deki yetenekleri tüm dünyaya göstermektir.

İster izleyici ister katılımcı, hangi yaştan veya alandan olursa olsun, uykusuz ama unutulmaz bir deneyim yaşamak ve Türkiye’yi dünyadaki binlerce katılımcı içinde temsil etmek isteyen tüm oyun severleri Global Game Jam’e bekliyoruz…

Buraya tıklayarak Global Game Jame Türkiye’nin resmi internet sitesine gidebilir, daha fazla bilgi alıp hemen kaydınızı yapabilirsiniz.

GGJ 2012 web

Bir cevap yazın