Ghost Recon: Future Soldier Resmen Duyuruldu

Hatırlarsanız, Ubisoft’un 2009’un son günlerinde Ghost Recon: Future Soldier isminin haklarını satın aldığını sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise; Ubisoft yayınladığı bir basın bülteniyle Ghost Recon: Future Soldier oyununu resmen duyurdu.

Oyunun yapımını Ghost Recon: Advanced Warfighter serisinde olduğu gibi Ubisoft Paris Stüdyoları üstlenmiş durumda.

Ubisoft, Future Soldier ile önceki Ghost Recon oyunlarının ötesine geçerek oyunculara tek kişilik senaryo ve çoklu oyuncu modlarında tamamen yeni bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Tabi oyunun isminden de anlayacağımız gibi bu deneyime oldukça yüksek teknoloji ürünü prototip silahlar da dahil olacak.

Bu noktada oyunun sanıldığının aksine gelecekte geçmeyeceğini (en azından uzak bir gelecekte) söyleyebiliriz. Zira Future Soldier deyimi ilk olarak ABD’nin 90’larda başlattığı bir süper asker yaratma projesiyle kullanılmaya başlanmıştı. Hatta bu askerleri, 2003 yılında, ABD Irak’ı işgal ederken de görmüştük. Öyle sanıyorum ki, oyunda bu projenin uzun dönemde uluslararası savaş ekonomisine sunmaya hazırladığı aktif kamuflaj, exoskeleton* zırhları ve çeşitli futuristik gubudak silahları kullanma imkanımız olacak.

Ubisoft’un 2010 yazında Future Soldier için bir çoklu oyuncu beta süreci planladığını da belirtelim. Halka açık olarak yapılması planlanan bu beta testlerine Splinter Cell: Conviction sahipleri direk katılabilecek. Medal of Honor çoklu oyuncu betasının da 2010 yazı için planlandığını duyurduğumuzu hatırlar gibiyim.

Bakalım aynı pilavı ısıtıp ısıtıp oyunculara yedirme konusunda bir uzman olan Ubisoft bu sefer nasıl bir oyunla karşımıza çıkacak. Ubisoft’un korsandan korunmak için aldığı son önlemleri gördükten sonra açıkçası hiçbir Ubisoft projesi beni heyecanlandırmıyor. Umarım, Fransızların genelinin sahip olduğunu yaratıcı bakış açısından beslenmemiş bu ilginç Fransız oyun fabrikası bizi şaşırtmayı başarır.

* exoskeleton: Omurgasız bazı hayvanlarda vücudu dıştan örten kabuğa benzer sert tabakadan etkilenilmiş, üstün hareket kabiliyeti yanında yüksek koruma sağlaması planlanılan futuristik bir zırh.

Bir cevap yazın