GGJ 2012’de Neler Yaşandı

Global Game Jam 2012 sona erdi. Peki bu muhteşem organizasyonda neler yaşandı? Çarpıcı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

40’tan fazla ülke, 250’ye yakın merkez, 10,000’e yakın geliştirici… 48 saatlik oyun geliştirme maratonu Global Game Jam 2012 sona erdi.

Bu harika etkinliğin çevrimiçi basın destekçilerinden ve jüri üyelerinden biri olarak etkinliğin “ODTÜ-Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (METUTECH-ATOM) tarafından düzenlenen Ankara ayağını yakından takip ettik. Hatta etkinliğin ilk iki gününde yaşananları da detaylı olarak sizlerle paylaşmaya, GGJ 2012 heyecanını evlerinize taşımaya çalıştık.

Etkinlik alanında da boş durmadık tabii. 48 saatlik zorlu, heyecanlı ve eğlenceli maraton boyunca elimizden geldiğince katılımcıların yanında olduk, projelerini dinledik, aklımız erdiğince fikirlerimizi paylaştık. 48 saatin sonunda ise 20 takım, ortaya birbirinden eğlenceli tam 21 oyun çıkardı. Jüri olarak bu oyunları değerlendirme sürecimiz ise tahmin edebileceğiniz gibi pek kolay değildi.

Peki bu eşsiz etkinlik nasıl sona erdi? Son gün neler yaşandı? Ortaya nasıl oyunlar çıktı? Detayları merak ediyorsanız hiç vakit kaybetmeyin ve galerimize buyurun. Buraya tıklamanız yeterli.

Geliştirilen oyunları indirip oynamaya başlamak içinse buraya tıklayabilirsiniz. Tabii galerimizi gezdikten sonra… 🙂

Eğer etkinlikik ilk gününde yaşananları takip etmediyseniz, buraya tıklayıp galerimizi gezmeye en baştan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın