Genius Comfy KB-21e Scroll Klavye: Şık Masaüstleri İçin İdeal Tasarım

 Genius Comfy KB-21e Scroll Klavye:  Şık Masaüstleri İçin İdeal Tasarım

Bir bilgisayarın klavyesi nasıl olmalıdır? Tasarımcıları ve klavye üreticileri belki de zamanlarının büyük bölümünü bilgisayar kullanıcılarının klavye kullanma alışkanlıklarını gözleyerek geçiriyorlar ve en ergonomik, kullanımı en kolay klavyeyi, tuş dizilimini yaratmak için gece gündüz uğraşıyorlar. Peki bizler, yani bilgisayar kullanıcıları ne yapıyoruz? Eğer bilgisayarımızı çok sık kullanıyor ve klavyelerimize de kötü davranıyorsak üç beş ay içerisinde bozulan klavyemizi çöpe atıp hemen bir yenisi ile değiştiriyoruz. Peki değiştirirken ne yapıyoruz? Seçimimizi hangi yönde kullanıyoruz? Büyük bir kısmımız uzun zamandır kullandığı klavyeye benzer, tuşlarının yerleşimi aynı şekilde duran bir başka klavye (belki de eski klavyemizin aynısını) almaya karar veriyoruz.

Günümüzde klavye seçenekleri o kadar arttı ki, bir bilgisayar mağazasının sarf malzemeleri bölümüne gittiğimizde karşımıza kutu kutu klavyeler çıkıyor. Yüz tuşlusundan üzerinde fare olanına, kablosuzundan dijital göstergelisine bir çok klavye çeşidi raflarda durup kullanıcısının kendisini seçmesini bekliyor. Eğer standart klavyemizi değiştireceksek, karşımıza gelecek olan ürünün farklı seçenekleri kabul edilebilir bir fiyatta sunulmasını tercih ediyoruz.

Bir de yönetici kadrosunun kullanım alışkanlıkları var elbette. Günde gelen onlarca e-mail mesajın, satış ve dağıtım raporlarını, büyük rakam tablolarını okuyan kesimden bahsediyoruz. Bu tür kullanıcılar hem masalarının üzerinde görünüm açısından iyi bir uyum oluşturacak (maun ağacından masalara gri bir klavye ve beyaz kordonu hiç hoş gitmez laf aramızda) bir klavye ve fareyi tercih ediyorlar. İşte bu yazımızda incelediğimiz Genius Comfy KB-21e Scroll klavye tam da bu kesimin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş bir ürün.

Kaliteli, uzun süre dayanan ve ergonomik ürünleri ile ilgi çeken Genius bu ay incelemek için bize yolladığı Genius Comfy KB-21e Scroll klavye ile bu standardından ödün vermediğini gösteriyor. Genius Comfy KB-21e Scroll hem oldukça şık tasarlanmış, hem de eklenti düğmeleri ile fonksiyonelliği artırılmış bir ofis klavyesi. Renk uyumunu da not etmeden geçmeyelim elbette.

Bir cevap yazın