Geforce4 Go420 ve VIA KT266A’lı Mobil Athlon XP

Intro

Compaq Evo N1015v incelememiz, Mobil Athlon XP’nin güvenilir ve makul fiyatlı bir notebook sistemi için uygun bir yapı taşı olduğunu göstermişti.

Maalesef, testlerimiz IGP320M tabanlı bir sistemin en zayıf noktasının, tüm sistemi yavaşlatan ATi bellek arabirimi olduğunu da göstermişti.

Sony’nin Vaio NVR-23’ü Compaq gibi Mobil Athlon XP 1800+ ile donatılmış fakat Sony VIA’nın KT266A yongasetini ve Nvidia’nın GeForce 4 Go 420 grafik kartını kullanmayı yeğlemiş. Oyuncuları cezbetmesi gereken bir sistem.

NVR-25’in özel bir niteliği, seçiminize göre bir subwoofer’ı, disket sürücüsünü ya da nümerik tuş takımını takmanıza izin veren “çok amaçlı yuva” (“multi-purpose bay”). Bu üç parça da pakete dahil edilmiş. Bu yuvanın üzerinde sabit bir DVD-CD-R/W kombo sürücüsü bulunuyor. Ön tarafa oyuncular için bir memory stick yuvası yerleştirilmiş.

1400$’lık bir fiyat etiketi ve yaklaşık 4 kg’lık ağırlığı ile Sony NVR-23, hayatı yollarda/koridorda geçen iş kullanıcılarını hedeflemiyor. Bu aslında ilk kez notebook alan seçici kullanıcılar veya küçük bir apartman dairesinde oturup, dersleri için cazip bir sistem arayan öğrenciler için uygun bir ürün.

Bir cevap yazın