GeForce GTX 670 2 GB İncelemesi

GeForce GTX 670’le Tanışın

GeForce GTX 680’in uzunluğu 25 cm idi. Bu uzunluk hem PCB hem de soğutma parçaları için geçerliydi.

Elimize ulaşan referans GeForce GTX 670 ise 24 cm uzunluğunda ancak bunun sadece 17 cm kadarı PCB’den oluşuyor. Nvidia’nın söylediğine göre kartın düşen güç tüketimi değerleri, gerilim düzenleyici devreleri kartın diğer tarafında toplamaya izin vermiş.

Nvidia, GeForce GTX 680’de kullandığı fanı bu kartta da kullanmış ki bu iyi bir şey çünkü sıcak havanın tamamı kartın arkasından dışarı atılıyor. Ancak bu modelde nispeten daha ucuz bir ısı emici yer alıyor. Güç tüketimi ve gürültü testlerimizde GTX 670’in biraz daha gürültülü ve sıcak çalıştığını göreceksiniz. Bu bakımdan GeForce GTX 670 biraz daha az çekici.

Bir SMX’in iptal edilmesi ve çekirdek hızının düşürülmesi kartın standart olarak 141 W TDP sınırının içinde kalmasını sağlıyor. Bu değer 170 W tipik ve 195 W en yüksek olarak belirlenen GeForce GTX 680’den 30 W daha düşük. 16 hatlı PCIe yuvası sadece 75 W güç sağladığından GTX 670’i çalıştırmak için iki adet 6-pin yardımcı güç bağlantısı kullanmak gerekiyor. Bu bağlantıları yapmayı unutursanız kart açılış sırasında sizi uyarıyor.

GeForce GTX 670’in arka tarafı GTX 680’le aynı yapıya sahip: iki dual-link DVI bağlantısı, bir tam boy HDMI çıkışı ve bir tam boy DisplayPort yuvası. Bu bağlantıların hepsini kullanarak aynı anda dört ekrana kadar çıkış alabiliyorsunuz.

6 Yorum

  • gouranga

   Bulunma problemini de aşarlarsa 400 ve 500 serilerinin aksine çok sağlam iş çıkartmış anlaşılan bu sefer Nvidia.

   Ama piyasaya esas öldürücü darbeyi 660 ve 660ti ile vururlar gibi geliyor bana.

   • Vernoncougar

    Bulunabılırlık bıraz zamana baglı, 1-2 ay ıcınde bu sorun cozulur olmalı.

 1. phoneix

  NVIDIA UÇUYOR… Eğer ki amd 7000 seri kartların fiyatlarını hatırı sayılır biçimde düşürüp ardından bir bir sonraki dönem kartlar için ciddi performans artışları yapamazsa sanırım ”puffff” amd nin havası iner ve işlemci piyasındaki kaderini ekran kartı departmanı da yaşar.

Bir cevap yazın