Gears Of War 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu mu?

Epic Games, oyun dünyasının şimdiye kadar gördüğü en iyi oyun motoru geliştiricisi; bununla beraber Epic Games, aynı zamanda iyi bir oyun geliştiricisi. Zaten oyun motorunuzun ne kadar iddialı olduğunu göstermek istiyorsanız, sağlam bir oyunla bunu oyun geliştiricilerine kanıtlamanız gerekir. Epic Games’in de Gears of War’la yaptığı tam olarak buydu.

Aradan yıllar geçti Gears of War, hem grafik hem de oyun dinamikleri olarak eskidi. Gears of War 2’de ilk oyunun biraz geliştirilmişi olarak kaldı, daha öteye gidemedi. Merak edilen soru şu: Epic Games, üçüncü oyunda artık sıradan bir hale dönüşen Gears of War evrenine yeni bir soluk getirebilecek mi?

Sanırım, bu sorunun cevabını almak için bir süre daha bekleyeceğiz. Çünkü Edge sitenin haberine göre; Gears of War 3 Nisan 2011’de piyasaya çıkacakmış. Bu bir hayli uzun bir süre…

Peki, bu çıkış tarih doğru mu? Epic Games genel müdürü Mark Rein’in bir röportajı ile bu haberi birleştirdiğimizde Nisan 2011 çıkış tarihi oldukça mantıklı geliyor. Mark Rein o söyleşide, “2010 yılı içerisinde hiç bir oyun çıkarmayacağız çünkü Unreal oyun motorunu lisanslayan firmalara destek vermek istiyoruz” demiş.

Bu haber, bana Gears of War 2 PC’ye çıkacak mı sorusunu hatırlattı. Sanırım, Gears of War 2 hiç bir zaman PC’ye çıkmayacak.

3 Yorum

  1. ZakkWylde

    Yanılmıyorsam geçtiğimiz haftalarda bir de video gibi birşey gösterilmişti teknoloji videosu gibi. gears of war 2 başarılı bir oyun değildi bence ama yine de gow3 çıkmadan pc’ye de gelse güzel olur.

  2. emre

    oyun muhteşem….harika…felaket….benım favorım oyunum…..evt kesınlıle favorı oyunum ya dıyecegemı bilemıyom muthışş..eger fılme dokulurse bu oyun yemn edrım ınanılmaz olur….

Bir cevap yazın