Game Of Thrones RPG’den Yeni Ekran Görüntüleri ve Detaylar

Kış yaklaşıyor…

George R.R. Martin’in Güllerin Savaşı’ndan etkilenerek kuvvetli, acımasız ve fantastik hayal gücüyle yarattığı “A Song of Ice and Fire” bu aralar çok moda farkındaysanız. Klasik fantezi edebiyatı klişelerini kullanmayan ve neredeyse Robert Jordan’ın The Wheel of Time’ı kadar derin bu serinin yaratıldıktan tam 15 yıl sonra bir HBO dizisine konu olmasıyla birlikte popüler hale gelmesi çok acı. Dahası ne kadar edebi değeri olmayan fantezi romanı varsa hepsi iyi kötü Türkçe’ye çevrilmişken, bu serinin Türk okurlarıyla bu kadar geç ve berbat bir çeviriyle buluşuyor olması da kabul edilir gibi değil. Umarım Taht Oyunları’ndan sonraki kitaplar, serinin kazandığı popülariteden ne koparırsak kardır kafasıyla değil özenilerek ve değer verilerek Türkçe’ye çevrilir. 

Neyse… Nerede kalmıştık. Evet, serinin Game of Thrones adıyla bir HBO dizisi olmasıyla birlikte A Song of Ice and Fire serisi de inanılmaz bir popülarite kazandı. Bugünlerde herkes dizinin yeni sezonunu bekliyor olmalı. Seriyi uzun süredir takip eden okurlar ise zaten geçtiğimiz Ağustos’ta çıkan beşinci kitap A Dance with Dragons’u çoktan okuyup bitirmiş, altıncı kitap The Winds of Winter’ı beklemeye başlamışlardır muhtemelen. Ancak R.R. Martin’in ilerleyen yaşını ve inanılmaz yavaş yazma hızını düşünürsek bunun önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşmesi pek olası görünmüyor…   

Bütün bunlar yaşanırken oyun endüstrisi de boş durmuyor tabii. Blood Bowl’dan tanıdığımız Fransız oyun stüdyosu Cyanide, bir RTS olan A Game of Thrones: Genesis’in yakalayamadığı başarının ardından havlu atmamış olacak ki Ekim ayında Game of Thrones’u konu edinecek bir rol yapma oyunu geliştirdiğini duyurmuştu.

Bugün oyundan birkaç çarpıcı ekran görüntüsü yayınladılar. Ayrıca bazı detaylar vermeyi de ihmal etmemişler.

Game of thrones ss 2

Oyun, Night’s Watch kardeşliğinden Mors ve Red Priest Alester’in hikayesine odaklanacak. Bunlar kitapta olmayan karakterler; ancak birçok tanıdık karakterle yollarının kesişeceğini söylemek yanlış olmaz. Westeros’un birçok tanıdık mekanını keşfetme şansını yakalayacağımız oyunda sınıfımızı ve dövüş stilimizi dilediğimiz gibi belirlememiz mümkün olacak. Güçlü ve zayıf yanlarımızı dengelemeye çalışacağız, epik savaşlar yapacağız ve tabii ki tecrübe puanı kazanıp yeteneklerimizi güçlendireceğiz.

Bununla birlikte oyunda bir de zamanı yavaşlatma özelliği bulunacak. Bu özellik, içinde bulunduğumuz durumu analiz edip ona göre hamleler yapma şansı tanıyacak. Ayrıca serinin ruhuna sadık kalarak politik yeteneklere de sahip olacağız.

Şimdilik bütün bunları hareket halinde görebileceğimiz bir video yayınlanmış değil. Ancak Cyanide’den gelen ekran görüntülerine yakından bakmak isterseniz buraya tıklayıp galerimize gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın