Galaxy’nin Çift GTS250’li Ekran Kartının Fotoğrafları ve Başarımı

Galaxy Dual Core GTS 250

Galaxy Dual Core GTS 250

Nedendir bilinmez Galaxy iki G92 yongasından meydana gelen GeForce 9800 GX2’yi yeniden hortlatmaya karar verdi. Bazı ekran kartı üreticileri işte böyle Nvidia ve ATI’nin haricinde kendi eserlerini ortaya koyabiliyorlar ancak bizim önemsediğimiz şey yenilikçilik.

Expreview Galaxy’nin Dual Core GTS 250 ekran kartını heyecanlı bir şekilde incelemiş. Ancak biz çok heyecanlandık desek yalan olur çünkü ortada bir yenilikçilik yok. Gerçi GTS 250’nin G92 grafik yongaları ileri revizyonlara sahip oldukları için güç tüketimleri eski revizyona göre biraz daha düşük. Ayrıca bu karta biraz daha fazla hızaşırtma uygulanmasını sağlıyor. Bunun yanında Galaxy’nin üç fanlı ve mavi LED lambalı soğutma tasarımını da ilginç bulduğumuzu söylemeden edemeyeceğiz.

Galaxy Dual Core GTS 250

Galaxy Dual Core GTS 250

Deney sonuçlarına göre Dual Core GTS 250, GeForce GTX 280’den yalnızca %5 daha hızlı. Galaxy’nin bunu yapmasındaki amacı niye sorabilirsiniz. Bizce bunun tek nedeni Nvidia’nın Fermi GF100’ü erteledikçe ertelemesi ki Nvidia’nın ortakları başka çözümler bulma arayışlarına giriştiler. Galaxy de burada bir pazarlama örneği sergileyerek Dual Core GTS 250’yi sanki başka bir ürünmüşçesine satmaya kalkışacak. Bunun yanında fiyat ve ne zaman çıkacağı henüz belli değil.

Galaxy Dual Core GTS 250 Deney

Galaxy Dual Core GTS 250 Deney

Bir cevap yazın