Galactic Civilizations: Evrenin Efendisi Olmanın Yolu

Yıllar önce, Quake ve Doom’dan da önce, hatta Windows PC performansını boğazını sıkmaya başlamadan bile önce, OS/2 vardı. X86 işlemcilerle çoklu görev işleviyle çalışacak şekilde tasarlanan bu IBM işletim sistemi en çok 1990’ların başında yaygınlaşmıştı. O sıralarda en popüler video oyunlarından biri, hatta OS/2’nin en baba oyunu denilebilecek oyun, Galactic Civilizations idi.

Oyunun yaratıcısı Stardock firmasına göre, 1995’te Yılın İnternet PC Oyunu ödülü alan (www.worldcharts.com) GC hala tüm zamanların en popüler OS/2 oyunu.

Galactic Civilizations son 10 yılda, büyük ölçüde oyunun ve OS/2’nin tutkunu olan, oyunu gece yarısı sohbet odalarında ve bazı dar programcı çevrelerinde gündemde tutan, seçkin bir gurubun çabalarıyla bir kült haline geldi. Son 10 yıldır GC’nin yaratıcısı ve tasarımcısı Brad Wardell Stardock Inc. adında başarılı bir yazılım şirtketi yaratmakla meşguldü. Bu yazılım evi daha çok masaüstü araçları, progranmlar ve çeşitli oyunlar yapıyor. Ancak Wardell’in iş dünyasındaki tutkuları onu gerçek tutkusu olan GC’dan uzaklaştırmadı.

Bu yıl balında Wardell’in firması Stardock, GC’ın ilk OS/2 sonrası versiyonunun beta sürümünü çıkardı; Mart ayında da nihai sürümünü çıkarmayı planladığını duyurdu. Yeni sürümde 3D özellikleri, etkileyici grafikler var ve süper bir 3D grafik motoru bulunuyor.

Galactic Civilizations'da artık bir 3D grafik motoru var.

Bir cevap yazın