Gabe Newell Oyun Endüstrisi Onur Ödülüne Layık Görüldü

Game Developers Conference bünyesinde düzenlenen Game Developers Choice Award Gabe Newell’ı onurlandırdı. Gabe Newell Oyun Endüstrisi Onur Ödülünü kaptı. Bu yılki jüri kadrosu Ben Cousins (EA DICE), Harvey Smith (Arkane), Raph Koster (Metaplace), John Vechey (PopCap), Ray Muzyka (BioWare) ve Clint Hocking (Ubisoft) gibi önemli isimlerden oluşuyor.

Bana kalırsa bu adama hiçbir şey vermeyin. Nerede Half Life: Episode 3? Tabi bu işin şakası. Gabe Newell’in çalışmaları Steam, Half Life ve kardeş oyunları sektörün büyük bir bölümünde yer edinmiş durumda. Gabe Newell’i tebrik ediyoruz. Akabinde L4D ile L4D2’deki hataların bir daha olmamasını diliyor ve tüm kalbimizle Half Life: Episode 3’ün çıkmasını bekliyoruz.

5 Yorum

 1. güzel insan

  Beğenmeyenler bile saygı duymak zorunda ama.Half Life 2,Portal,L4D,Steam bunların hepsi devrim niteliğinde.Half Life 2 o zamana göre çıkan grafikleri-fizikleri ve oynanışıyla,portal da aynı şekilde eşsiz oynanışıyla,L4D belki grafik ve içerik açısından bir devrim sayılmaz ama uygulanan başarılı multiplayer sistemi övgüyü hakediyor.Steam’e laf yok zaten,son yıllarda pc nin başına gelen en iyi şey.

 2. Tahir Meylani

  Ben Valve’yi seviyorum güzel oyunlar yapıyorlar ama yaratıcı oyun geliştirmekte ciddi sıkıntıları var. Daha çok başkalarının fikirlerini geliştiriyorlar. Counter Strike Source, Left 4 dead, Portal, Team Fortess 2 bunlar ya mod ya da başka stüdyoların fikriydi.

  Steam son yıllarda PC oyuculuğun başına gelen en güzel şey tartışılmaz ama bana kalırsa Valve, Steam ile uğraşmaktan yaratıcı fikir ortaya koyamıyor.

 3. acdervis

  Valve, takipçilerinin(komünitenin) sesini dinlemesini biliyor. Çıkan her Source oyununa zombi modu yapılıyordu, Valve L4D’i çıkardı. CS bir moddu, Valve onu rekabetçi oyunun en çok anılan yapımı yaptı. Valve HL1’i çıkartırken insanların konsepti beğenmesi sebebiyle durdu, oyunu daha da güzel yapmak için erteleyip tamamladı. Valve pek “yenilikçi” sayılmaz, ancak esinlense dahi en iyisini yapıyor.

  Ayrıca bugün Valve’i destekleyen oyuncu topluluğu hiçbir yerde yok. Gerek desteği, gerek fan yapımı içerik, gerek modifikasyon, gerek geri bildirim olsun.

 4. kiyak

  bizlere sundugu half life ve modlarından sonra tabiki alacak niyemi devamli yeni oyun cıkıyor heyecanla alıyoruz bir bakıyoruz ki sistem gereksinimi oldukça yüksek. insan eglenmek icin oyun oynar. işta tam bu noktada half life serisi benimki  gibi 5 senenlik bilgisayarda dahi sorunsuz çalışıyorsa bende +1 diyorum. 

Bir cevap yazın